оселедець дунайка

Другий рік повномасштабної війни дуже сильно впливає на цінову політику ринку загалом. Був навіть ризик того, що у 2023 році поціновувачі відомої на весь світ риби – дунайки – могли взагалі не побачити улюблений делікатес через безліч заборон в умовах війни. Однак риба все ж таки на прилавках вже є. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Риболовні господарства на півдні України, які безпосередньо займаються виловом дунайського оселедця, з минулого року живуть у постійній напрузі. Адже заборони на вилов та обмеження самої території для вилову ставили під ризик всю роботу. Окрім того, вилківські рибалки саме таким чином можуть прогодувати свої сім’ї – при наявності роботи.

Співпраця різних рівнів влади та самих рибалок дала свої результати, і риба на сьогодні є на прилавках бессарабських базарів. Нагадаємо, згідно з розпорядженням, вилов оселедця дозволили проводити у світлий час доби, попередньо погодивши з територіальними органами Державної прикордонної служби. Крім того, було визначено місця для вилову дунайки, що вплинуло на кількість улову та відповідно ціну на ринку.

Отже, ціна за свіжу дунайку сьогодні на Ізмаїльському міському ринку стартує від 120 до 200 грн за 1 кг, залежно від розміру риби.

Солоний дунайський оселедець можна придбати за ціною від 170 до 280 грн за кілограм.

Самі продавчині кажуть, що очікувати сильного зниження цін не варто, адже об’єми вилову риби також відрізняються від минулих років – вони набагато менші.

А сам сезон продажу дунайки ще буде тривати тиждень–максимум два.