Вчора, 24 вересня, начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко з робочим візитом відвідав Ізмаїльський район та надав доручення щодо наповнення водою озера Ялпуг.  Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на ОВА.

В Одеській області налічується 45 озер, у тому числі 8 прісноводних Придунайських озер: Ялпуг, Кугурлуй, Катлабух, Китай, Сасик, Кагул, Картал та Саф’яни. Придунайські озера за своєю площею є найбільшими водоймами області.

Через зміни клімату та невдалу експлуатацію за останні роки озера Придунав‘я зазнали значного негативного впливу. Захисні дамби, шлюзи та канали потребують робіт з відновлення. Їх незадовільний стан створює загрозу питному водозабору, а також фермерству та рибному господарству.

«Існуюча система протипаводкового захисту на українській ділянці нижнього Дунаю – це захисні дамби загальною протяжністю 225 км та 13 основних шлюзів-регуляторів. Канали експлуатуються понад 60 років, замулені та заросли рослинністю, потребують робіт з розчищення. В аварійному стані захисна дамба на Дунаї, що створює загрозу питному водозабору Ізмаїла», – відзначив Марченко.

Він наголосив, що розв’язання цих питань є пріоритетним для керівництва області, адже природно-кліматичні умови півдня Одещини значно впливають на всі сфери життя регіону.

За результатами наради серед іншого доручили розглянути варіанти наповнення водою озера Ялпуг. Досвід у наповненні озер водою в Ізмаїльської районної адміністрації вже є, адже влітку два озера Придунав’я примусово заводнювали.

Також на нараді було вирішено провести відновлення та ремонт шлюзів у водоймах Саф’янівської громади.

Окрім самого Ізмаїла та озер, Максим Марченко відвідав місто Вилкове та село Кам’янка. В останньому велику увагу було приділено проблемам внутрішньо переміщених осіб.