примусове наповнення водою

Головні озера Ізмаїльського району, від яких живляться озера меншої площі, водосховища та ставки району, вже «реабілітують» – розпочато примусове наповнення водою озер Китай і Катлабух. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Родіона Абашева.

Проблема висихання озер стала темою номер один на останньому засіданні комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Одеської обласної військової адміністрації. Тоді було прийнято рішення виділити необхідні кошти та як найшвидше розпочати заводнення.

Обидва озера вже наповнюють водою – результат можна очікувати вже через декілька місяців.

Озеро Китай почали заводнювати 23 липня за допомогою насосної станції «Кофа» Кілійського міжрайонного управління водного господарства. Озеро, рівень якого становить лише 33-34 см при показниках мертвого обʼєму в 60 см, буде наповнюватися протягом двох місяців. За означений період планується наповнити озеро до критичної відмітки.

Також Кілійське міжрайонне управління водного господарства почало за допомогою спеціальної техніки зменшувати замулення транспортувального каналу «Міжколгоспний» – щоб при першій можливості Дунай почав природно поповнювати Китай.

Озеро Катлабух сьогодні примусово наповнюється головною насосною станцією Суворовської зрошувальної системи Ізмаїльського управління водного господарства.

Насосну станцію не зупиняли, але для подальшої її роботи необхідне було фінансування, рішення щодо виділення якого і було прийнято на засіданні ТЕБтаНС 14 липня.

Фактичний рівень води в озері складає 86 см при рівні мертвого обʼєму 70 см.

Питання щодо фінансування вирішувалось на рівні Одеської обласної військової адміністрації. Кошти вже виділені, закачування води проводиться.

Підписуйтесь на наш канал в телеграм та читайте новини в зручний для вас час.