Начальниця координаційного пресцентру сил охорони та оборони Півдня Наталя Гуменюк розповіла про особливості дронів та способи їх знищення. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Суспільне.

Дрони-камікадзе російська армія використовує для спричинення пожеж в будівлях та виявлення ППО. 

“Якщо говорити про цілі, в які вони влучають, це як правило об’єкти інфраструктури, адмінбудівлі, тому що ті 40 кілограмів вибухової речовини, які вони з собою несуть, покликані спричинити пожежу… Ураження від них не такі вже й критичні, але пожежу все ж таки вони спричиняють потужну”, — розповіла Наталія Гуменюк.

Також вона пояснила, що зважаючи на те, що дрони намагаються розвідувати позиції ППО, українські військові будують тактику боротьби з ними:

“Ми говоримо про те, що вони їх використовують не поодиноко, як правило, вони спрямовуються групами. Зокрема, можливо й для того, щоб виявляти засоби протиповітряної оборони й влучати вже по них. Тому наша тактика протидії напрацьовується з урахуванням того, що ворожа стратегія мала таку мету”.

Дані про кількість дронів, які росіяни можуть використати на південному напрямку, за словами Наталі Гуменюк, різняться, адже за різними джерелами їх може бути від 300 до 1 000. Однак вона акцентувала на тому, що ця інформація наразі перевіряється.

“Ми продовжуємо вивчення їх тактики дій, але вже й маємо певні результати. Зокрема, якщо говорити про співвідношення збиття і досягнення цілей, то співвідношення майже у два рази на користь збиття, попри те, що за показниками вони важкі для визначення протиповітряної оборони, вони досить низько летять, вони досить повільні, але дуже гучні. Тому оцей специфічний звук мотора, який нагадує мопед або бензопилу, за що їх вже й кличуть “мопедами”, він сповіщає про їх наближення і можна на них реагувати. Зокрема, вони збивалися стрілецькою і кулеметною зброєю”, — розповіла Наталія Гуменюк.