Скандали навколо Кубейської ТГ не припиняються з того часу, як депутати у травні 2021 року висловили недовіру та усунули з поста сільського голови Петра Кисса. Незаконне відсторонення очільника села призвело до повного безладу у громаді, стрімкого росту безробіття, повної свободи дій депутатів і безкарності за них. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Так, дії місцевої влади не пройшли стороною життя мешканців Кубею. Однією з найгостріших проблем, з якою зіткнулись люди, стала економія бюджетних коштів внаслідок скорочення робочих місць та заробітної плати бюджетників.

З журналістами нашої редакції зв’язалась мешканка села Марина, яка стала жертвою «економії» депутатів і залишилась без коштів на існування у самий розпал зими під час війни.

Жінка тривалий час працювала двірником – багато років вона прибирала вулиці села, а п’ять років тому за старання й охайну роботу їй запропонували місце у дитячому садку. За часів керування колишньою владою прибиральнику у дитячому закладі виплачували півтори ставки, але після «перевороту» за активну громадську позицію проти беззаконня депутатів ТГ жінці почали зрізати зарплатню ледь не кожного кварталу. Спочатку платили ставку, потім пів ставки, після  – 0,3, а зараз її разом з усіма робітниками, окрім завідувачки дитячого садка, завхозу та охоронців, відправляють на “простій”.

Згідно з рішенням Кубейської сільської ради «Про затвердження режиму роботи та оплату праці в закладах дошкільної освіти» №1431-VIII від 22 грудня 2022 року, під час “простою” (на який перейшли працівники з 1 січня і до того часу, доки не облаштують сховище у дошкільному закладі) усім працівникам  будуть виплачувати 2/3 від «голої» ставки. На додаток, згідно з тим самим рішенням сільської ради, усі дитячі садки Кубейської ТГ було вирішено перевести на сезонний режим роботи – з 1 квітня по 31 жовтня, а з працівниками щорічно оформлювати строкові трудові договори.

Всі вислуги педагогів, які багато років присвятили вихованню маленьких жителів Кубею, стерли немов ластиком лише через те, що сільська рада не зробила укриття, обґрунтував це шаблонною відповіддю:   не змогли знайти підрядника чи щось у тому ж роді. Марині ж, якій зменшили зарплатню прибиральника до 0,3 від ставки (при тому, що обсяг роботи не змінився й територія дитячого садка менше не стала), зараз будуть виплачувати 600 гривень на місяць. Лише у дитячому садку, де працює жінка, «на простій» відправили 25 працівників. Однак слід зауважити, що у той самий час депутати Кубейської громади, які влаштували себе на посади у сільській раді, працюють і ставки не скорочують, а отримують повноцінну зарплатню, доки мешканці не можуть знайти гроші на оплату комунальних послуг.

Проте повернемось до дитячих садків. У Кубейській громаді є три заклади дошкільної освіти – у селах Кубей, Оріхівка та Виноградівка. У Кубейскому та Оріхівському ДДЗ є великі підвальні приміщення, що не потребують багато зусиль та коштів для обладнання під укриття. У Кубейському садку «Казка» працює Марина, яка власноруч розчистила приміщення під сховище до ремонту, котрий ніяк не розпочнеться.

Влітку до Кубейської громади приїжджав голова Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко, який зустрічався з жителями,  та  надав наказ забезпечити усі заклади освіти укриттям. Однак жоден дитячий заклад навіть не розпочав ремонтні роботи підвальних приміщень.

Ми дізналися з власних джерел, що для облаштування сховища у «Казці» багато не потрібно – необхідно побілити стіни, ізолювати теплотраси та налагодити освітлення. Дитячих меблів у закладі в два рази більше, ніж дітей, тому половину з них можна спокійно спустити до сховища. Це вже давно можна було б зробити, аби влада хоч інколи думала про людей. Малеча сидить вдома, її батьки не мають змоги піти на роботу, співробітники дитячого садку повинні виживати на ті копійки, що їм залишили.

Майже 100 маленьких дітей громади не мають можливості відвідувати дитячий садок.

Громада не зацікавлена залучати інвесторів та розвивати свій край.

Культуру у громаді майже знищено, зараз взялись за працівників освіти. Хто наступний?

Сподіваємось, що Одеська обласна державна військова адміністрація та її голова Максим Марченко звернуть увагу на проблеми Кубейської територіальної громади та допоможуть вирішити питання щодо відкриття дитячих закладів освіти.