вилов раків

Відсьогодні, 15 вересня, розпочинається заборона на промисловий та любительський вилов раків у Дунаї та придунайських озерах. Заборона встановлюється з метою збереження та охорони популяції раків у період їх линьки, під час якої вони найбільш вразливі. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Міністерство аграрної політики та продовольства України.

Линька раків відбувається один-два рази на рік у дорослих особин, а у молодих – щоразу при рості та розвитку. Вона триває від кількох годин до однієї доби. Проте період формування та зміцнення нового панцира може продовжуватися до півтора місяця. Саме на цей час і діє заборона на вилов цих річкових мешканців.

За вилов раків під час заборони передбачено покарання від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності, а також відшкодування нанесених рибному господарству збитків. Компенсація за одного незаконно виловленого рака становить 3 332 грн.

Забороняється вилов цих членистоногих у темну пору доби (пізніше години від заходу сонця та раніше години до його сходу) із застосуванням підсвічування.

Після закінчення заборони одній особі за добу можна впіймати 30 раків на водоймах загального користування та 50 – на водоймах, де впроваджене платне рибальство. При цьому мінімальний розмір рака, який дозволено ловити рибалкам у р. Дунай – 9 см.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.