шелтер для переселенців

Колишній військовий взяв участь у конкурсній програмі #ВАРТО, яку проводив Український ветеранський фонд Мінветеранів. У результаті він отримав значну суму коштів на розвиток власної ветеранської справи. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на «Український Південь».

Олександр Рубан надіслав заявку на конкурс, який стартував на початку цієї осені, та став одним із 30 переможців. На отримані кошти вирішив відкрити шелтер для переселенців у селі Кароліно-Бугаз, що на Одещині.

Своє рішення відкрити саме шелтер, Олександр обґрунтував випадком зі свого власного досвіду.

«Мені самому довелося виїхати з рідного міста, яке обстрілюють росіяни. Поруч з моїм будинком вже тричі вибухали ракети. Коли приїхали на Одещину, мав проблеми з поселенням. Першої ночі після переїзду шукали прихисток у селах. Там багато будинків відпочинку, але не було можливості просто переночувати. Багато з них закриті. Тому довелося їхати до Одеси», — каже Олександр.

Нарешті його родина змогла зупинитись у селі Кароліно-Бугаз. Там вони знайшли приміщення, яке раніше складалося з трьох окремих квартир, які згодом об’єднали в один великий простір. І саме в ньому вирішили облаштувати шелтер.

«Зараз у нашому населеному пункті 300 переселенців. В ОТГ було заборонено ходити до моря і на пляж. Тому сьогодні це не курортне місце, а радше для тимчасового проживання. У нашому шелтері в кімнатах зможе розміщуватися до 6 людей одночасно. Усі зручності, як того вимагають санітарні норми: санвузли, велика й простора кухня», — розповідає Олександр.

Але ветеран не зупиняється на досягнутому. Коли в Уряді заявили, що українці мають подбати про енергоефективність своїх осель, йому спало на думку обладнати будівлю електрогенерувальними приладами.

Тому у нього вже в планах найближчим часом встановити на вікнах шелтери жалюзі українського виробництва, які можуть генерувати із сонячного світла електроенергію. І таким чином забезпечити освітлення в кімнатах.

«А якщо під’єднати батарею, можна акумулювати енергію, якої вистачить на камін для опалення приміщення», — розповідає підприємець.

Наостанок додамо, що до початку війни Олександр Рубан десять років був приватним підприємцем. До того був єгерем, працював у заповідниках. У 2014 році у квітні пішов добровольцем до спецбатальйону особливого призначення «Дніпро 1». Згодом перейшов до Збройних сил України, де служив ще два роки. Виконував бойові завдання у зоні АТО в районі Попасної, Бахмуту.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.