жіночі купе

Жіночі купе будуть впроваджені на кількох маршрутах далекого сполучення, пасажири яких проводять у дорозі багато часу. Про це повідомляє Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України, передає Бессарабія.UA.

Над реалізацією цього пілотного проєкту Мінвідновлення працює спільно з Укрзалізницею. Зокрема, розробляються IT-рішення, тривають консультації з юристами та громадськими організаціями, вносяться зміни до нормативних актів. Жіночі купе будуть тестуватися протягом кількох місяців, після чого буде прийнято рішення щодо масштабування такої послуги.

Головна мета ініціативи – підвищити заходи безпеки в потягах далекого сполучення. Залізничники вивчили світовий досвід – жіночі купе або вагони існують у деяких країнах Азії та були протестовані в Європі.

Планується, що купити квиток у жіноче купе можна буде виключно через мобільний застосунок Укрзалізниці.

Мінвідновлення спільно з Укрзалізницею послідовно підвищують рівень безпеки в українських потягах. Наразі 15 відсотків вагонів оснащені камерами відеоспостереження, кнопками виклику провідника, також в потягах проводиться посилене патрулювання.

“Ми тестуватимемо їх упродовж декількох місяців та разом з громадою і фахівцями приймемо рішення щодо масштабування. Це буде залежати від реального попиту та відгуків», — зазначив голова правління АТ «Укрзалізниця» Євген Лященко.

Ідею пілотного проєкту щодо запуску окремих купе для жінок підтримала також Olena Shuliak, голова комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Верховної Ради України, очільниця партії «Слуга народу»: «Створення окремих купе або ж вагонів для жінок у потягах — можливість забезпечити комфорт для тих, хто цього потребує. Охоче допоможу з реалізацією цього задуму, готова напрацьовувати необхідні зміни до правил пасажирських перевезень».