податки штрафи

Податкову систему України з 1 липня повернуть до стану, в якому вона функціонувала до початку повномасштабної війни – тобто, повернуться податкові перевірки та штрафи. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на голову фінансового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева.

Як повідомив очільник фінкомітету ВР, податкова система України в середньому на місяць збирає податків 80 млрд грн, а на війну витрачається 130 млрд грн. То ж з 1 липня податкова система повернеться до того стану, як вона функціонувала до початку війни.

«Тобто решту ми збираємо за рахунок запозичень, облігацій. Наші партнери не дають грошей на безпеку та оборону, це ті гроші, які ми повинні збирати всередині країни», – сказав він.

Зокрема, пропонується скасування 2% податку з обороту, який ввели навесні минулого року та який є альтернативою загальній системі оподаткування.

«Ми вважаємо, що він відіграв свою роль і погоджуємося з МВФ, що його наразі треба скасовувати з 1 липня», – заявив Данило Гетманцев.

Окрім того, буде відновлення документальних перевірок на тих територіях, де не йдуть бойові дії, та відновляться покарання за невиконання податкових обов’язків на тих територіях, де не йдуть військові дії.

«Власне цим і приводиться податкова система  до того стану, тих правил, які існували в мирний час до початку активної фази війни», – зазначив Гетманцев.

Тож з 1 липня відбудеться наступне:

  • скасування 2% податку з обороту, який ввели навесні минулого року та який є альтернативою загальній системі оподаткування;
  • відновлення документальних перевірок на тих територіях, де не йдуть бойові дії;
  • відновлення покарання за невиконання податкових обов’язків на тих територіях, де не йдуть військові дії.