Тушки загиблих птахів для необхідної експертизи на вимогу Міндовкілля вже направили до Інституту Зоології НАНУ. Там вони будуть досліджуватись на наявність збудників бактеріальної та вірусної етіології, хімічних сполук, зокрема тих, що застосовуються аграріями. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на GreenPost.

Нагадаємо, що в останні дні листопада працівниками НПП «Тузлівські лимани» було виявлено в заплаві річки Хаджидер на території парку десятки туш загиблих птахів різних видів. Також було знайдено декілька живих птахів з нетиповою поведінкою.

Цей випадок нагадав події минулого року, коли птахи масово гинули у біосферному заповіднику «Асканія-Нова»: за результатами дослідження була зафіксована така ж аналогічна морфофізіологічна картина. І тоді причиною загибелі назвали хімічний препарат «Бродифакум».

Це антикоагулянт, який застосовують аграрії як родентицид проти всіх видів гризунів. Він діє навіть після одноразового прийому та вражає кровоносну, центральну нервову, дихальну, серцево-судинну системи, печінку, нирки.

Такі сильнодіючі препарати зазвичай, всупереч законодавчій забороні, аграрії застосовують у водоохоронних зонах та прибережно-захисних смугах. При цьому, не дотримуються і правил його використання, насипаючи біля нірки отруєне зерно. У подальшому його споживають не лише гризуни, але і птахи, зайці, козулі. Хижі птахи, лисиці, вовки отруюються вторинно, споживаючи мишовидних гризунів, отруєних зайців, куріпок та фазанів.

Міндовкілля вже звернулося із заявою до Офісу Генерального прокурора з проханням зареєструвати кримінальне провадження за статтею 441 Кримінального кодексу України (екоцид) та розпочати досудове розслідування.