Протягом останніх декількох днів в заплаві річки Хаджидер науковцями було виявлено десятки загиблих птахів різних видів. Про це повідомляє Бессарабия.UA з посиланням на доктора біологічних наук, професора, наукового журналіста Івана Русева.

Зокрема, серед знайдених птахів було ідентифікованих біля 50 білолобих гусей, 40 жовтоногих мартинів, 8 граків і 2 сірі ворони. Знаходили також живих, але вже паралізованих птахів, і птахів в агонії. Багато трупів птахів було розірвано хижими ссавцями, а від багатьох залишилось лише пір’я. Зазначимо, що загиблі гуси летіли до Українського Причорномор’я на зимівлю з далекої Тундри, а з настанням теплої пори мали повертатись у рідні краї…

Наразі відібрано зразки для лабораторних досліджень, щоб встановити причину масової загибелі птахів. Але зазначимо, що про смерть птахів Іван Русев почав писати ще декілька тижнів тому – тоді в різних кутках Південного Причорномор’я України почали знаходити загиблих птахів та ссавців на агрополях.

Подібний мор диких птахів також відмічався навесні цього року, і відібрані весняні зразки для лабораторій показали, що смерть птахів пов’язана з впливом хлорорганічних пестицидів. За словами науковця Івана Русева, винними у смерті птахів є аграрії, які використовують заборонені в країні пестициди.

«…Зараз, за даними ветеринарної служби, діагноз вже інший…..асфіксія (патологічний процес, синдром з гострим перебігом, що виникає через недостатність кисню в крові та тканинах, коли в організмі накопичується вуглекислий газ), яка настала внаслідок гострої гіперемії легень. Важливо уявити, що у різних тварин є схожі симптоми – крововилив з рота, вушей та асфіксія. Ці симптоми з’являються часто при використанні фосфід цинку, застосування якого категорично заборонено в нашій країні, але ще на жаль зараз відкрито продається на ринках і в спеціалізованих магазинах під виглядом препаратів проти гризунів. Завуальовано речовину гучними назвами: «Супер Кобра», «Крисін», «Роденфос» та іншими. Продавець, по суті, реалізує товар не задекларований, оскільки при огляді пакетика з фосфідом на упаковці ніяких умовних знаків або маркування не виявлено…» – пояснює Іван Русев у своїх соцмережах.

Також науковець виразив надію, що цією приголомшливою справою займеться Спеціалізована екологічна прокуратура, відкривши по факту загибелі птахів в великих розмірах кримінальне провадження.