Шановні колеги!

Вступаючи на посаду голови Одеської обласної державної адміністрації, я чітко усвідомлюю свою величезну відповідальність перед державою, Президентом, Урядом, перед Одещиною. В цей дуже непростий час з його буремними викликами — коронавірусною інфекцією COVID-19, критичним станом екологічної безпеки та жахливою посухою, складними умовами адміністративно-територіальної реформи, — ми маємо бути гранично згуртованими та мобілізованими.

Необхідно мати чітку стратегію, що визначатиме пріоритети щодо ключових сфер життя регіону.

Це, перш за все:

— Здоров’я. Безпека та якість життя,

— Політична стабільність та національна безпека,

— Ефективний економічний простір та високопродуктивне аграрне виробництво,

— Облаштування державного кордону та розбудова на території регіону національного логістичного хабу,

— Вибудова дієвої вертикалі «громада-область-центр» та відновлення співробітництва із галузевими відомствами та міністерствами,

— Поліпшення інвестиційного клімату і збільшення обсягів залучення інвестицій.

Поряд із економічними складовими дуже важливо не втратити з поля зору проблеми соціального захисту; забезпечення якісної сучасної освіти; розбудови фізичної культури і спорту і, безумовно, збереження культурного надбання та розвитку славетних мистецьких традицій Одещини.

Ситуація у поточному році з COVID-2019 та посухою вплинула на стан невиконання бюджетів області за 10 місяців на суму 883,3 млн. грн., в результаті чого із 65 місцевих бюджетів області не виконано 35, або 55% їх кількості. Ці вихідні фактори впливатимуть і на формування бюджету 2021 року.

Основною проблемою на сьогодні залишається формування бюджетів новостворених громад, в яких ще не сформовано фінансові органи.

Відсутній формат Одеської районної державної адміністрації і відповідно формування районного бюджету Одеського району буде покладено на обласну державну адміністрацію.

Насамперед необхідно зазначити, що повноцінний розвиток неможливий без наповнення бюджету. А для цього необхідно:

— Вивести з тіні податки та заробітну плату;

— Упорядкувати земельні відносини;

— Залучити до сплати податків самозайнятих осіб;

— Створити сприятливі умови для малого та середнього бізнесу тощо.

І тут я розраховую на спільну роботу з контролюючими та правоохоронними органами.

Враховуючи реформування влади як на місцях, так і на обласному рівні, особливої уваги потребує інвентаризація комунального майна та діяльності комунальних підприємств.

В умовах пандемії «ковідної» хвороби у наступному році насамперед буде приділятись увага охороні здоров’я тому всі зусилля направлені на:

— концентрацію та ефективне використання фінансового ресурсу та ліжкового фонду медичних установ;

— забезпечення захисту медичного персоналу, що безпосередньо задіяний при лікуванні хворих на COVID;

Інвестування в освіту це, як відомо, — інвестування в майбутнє. Необхідно приділити особливу увагу дітям-сиротам, розвитку закладів дошкільної освіти та спеціалізованих навчальних закладів.

Хочу наголосити на тому, що ми не маємо наміру перекреслювати дотеперішні здобутки та напрацювання. Не маємо наміру списувати всі помилки та похибки на «попередників». Ми будемо продовжувати розумні та ефективні ініціативи, надаючи їм нового імпульсу та рівня відповідальності, зокрема реалізовувати заходи Стратегії розвитку Одеської області на 2021-2027 роки.

Впевнений, все це можливо разом із командою професіоналів та практиків, які довели свою спроможність на ділі, не з чуток знають про проблеми територіальних громад та розуміють особливості місцевого і регіонального самоврядування. Головне усвідомити, що кожний з нас несе особисту відповідальність за нашу область.

Дуже важливою для нас є взаємодія із засобами масової інформації та співпраця із громадськістю, зокрема залучення її до спільної роботи з органами виконавчої влади, депутатами всіх рівнів. Ми маємо бути відкритими та здійснювати свою діяльність прозоро. Тут головна позиція, безумовно, належатиме Громадській раді. Адже саме через неї як через форпост громадськості можна найбільш оперативно і конструктивно вирішувати нагальні питання суспільного значення.

Хочу також звернутися до мешканців Одещини. Сьогодні природа жорстко і переконливо демонструє, що розвиток, та й загалом життєдіяльність, можливі лише за умови, коли охорона та захист здоров’я людей є безумовним пріоритетом. Держава – на межі локдауну. Впевнений, ми — регіон розумних та відповідальних людей. То ж давайте ще раз доведемо це. Хай кожний з нас у своїй родині, оточенні, на робочому місці проявить свідомість, дисциплінованість та відповідальність.

Шлях вперед не буває простим, це завжди складний пошук. Але не варто забувати, що історія не прощає байдужості і непослідовності, розслабленості і самозаспокоєння, особливо сьогодні, в переломну епоху змін в усьому світі. Я не боюся приймати складні, відповідальні рішення і буду вимагати цього від кожного з членів команди. Тільки разом, об’єднавшись навколо інтересів Одещини, навколо патріотичної ідеї ми можемо багато чого змінити на краще, досягти гідних результатів. Вірю, так і буде.

Одещина для нас — не просто найкрасивіше і найкраще місце на землі. Тут наш дім. І наш обов’язок — виправдати довіру земляків. Я зроблю для цього все, що в моїх силах! Плідної праці і удачі нам спільно! За роботу, друзі.

Сергій Гриневецький.