У Городненській громаді Болградського району депутати сільської ради прийняли на баланс будівлю амбулаторії, але працювати як медичний заклад вона поки не може. Чому так сталося і  що потрібно для запуску дізнавалась Бессарабія.UA.

Вчора, 24 січня, у власність Городненської територіальної громади перейшов довгоочікуваний усіма мешканцями об’єкт будівництва «Амбулаторія загальної практики сімейної медицини», розташований у селі Нові Трояни.

Будівництво медичного закладу почалось чотири роки тому – у 2019 році – в рамках державної програми «Велике будівництво».  Протягом трьох років велось активне будівництво та ремонт у приміщеннях майбутньої амбулаторії, яке було завершено у лютому 2022. Вже готова для повноцінного функціонування будівля очікувала лише меблі та обладнання, які мали передати одразу після завершення будівництва, однак повномасштабне вторгнення росії звело нанівець усі плани.

Майже рік пройшов з початку війни, а амбулаторія у селі Нові Трояни так і не дочекалась свого обладнання.

Голова Городненської сільської громади Миколай Богоєв розповів, що чекати з прийняттям на баланс вже не було сенсу, тому було прийнято рішення приймати будівлю як вона є.

«Ми протягом усього року сподівалися, що меблі та обладнання нам довезуть, однак дива не сталося. Тому ми з депутатами прийняли рішення, що приймемо будівлю на баланс, а запускати її в роботу будемо намагатися вже своїми силами», – розповів Миколай.

Голова громади зазначив, що найближчим часом сільська рада буде вирішувати питання з облаштування амбулаторії – можливо тимчасово візьмуть старі меблі з інших медзакладів, а може до справи вдасться долучити місцевих підприємців. Але надія на те, що меблі надасть держава, все ще залишається.

«Дуже хочемо запустити амбулаторію – на неї так довго усі чекали. Ми зробимо усе можливе, аби якнайшвидше наші лікарі могли зайти до новенької будівлі та у комфортних умовах виконувати свою роботу», – зазначив голова громади.

Найближчим часом буде вирішено питання передачі будівлі в оренду ОПСН. Сподіваємось, громаді вдасться знайти необхідне обладнання, а довгоочікуваний медичний заклад нарешті відкриє свої двері для жителів.