Станом на сьогодні, 4 жовтня, з початку повномасштабного вторгнення в Україну агресор втратив уже понад 5000 одиниць бойових броньованих машин. Таку статистику оприлюднив Генеральний штаб Збройних сил України на власній сторінці у фейсбуку. Намагаючись хоча б частково компенсувати cвої втрати у бронетехніці, окупанти формують та відправляють в Україну чергові ешелони з «аналоговнєтним» озброєнням та військовою технікою. Зокрема на відкритих платформах одного з таких товарних потягів помітили сучасні російські бронеавтомобілі КамАЗ-43269 «Выстрел» з новим бойовим модулем «Спица». Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на АрміяІнформ.

Цей зразок військової техніки є спільною розробкою ПАТ «КамАЗ» та НВЦ «Спеціальне машинобудування» МТУ імені Н. Е. Баумана. Він також відомий як БПМ-97 (броньована прикордонна машина), що призначалася для заміни вантажного автомобіля ГАЗ-66, який був основним транспортом у фпс рф. Бронемашина вважається універсальною платформою для розміщення різних модульних компонентів озброєння, залежно від завдань, що виконуються.

Основні технічні характеристики бронеавтомобіля КамАЗ-43269 «Выстрел»:

  • маса спорядженого автомобіля, т — 10,5;
  • екіпаж, осіб — 2+8 осіб десанту;
  • потужність двигуна, к.с. — 240;
  • кліренс, мм — 400;
  • максимальна швидкість по шосе, км/год — 90;
  • запас ходу по шосе, км — 1100.

КамАЗ-43269 «Выстрел» — повнопривідна машина з несучим зварним корпусом, встановлена на шасі підвищеної прохідності цивільного автомобіля КамАЗ-4326. Має класичне компонування — моторний відсік та відділення для розміщення екіпажу та десанту. З боків корпусу є двері для посадки та висадки, а також кормові двері. На даху передбачені люки для десанту, механіка та командира.

У моторно-трансмісійному відділенні встановлено 8-циліндровий V-подібний дизельний двигун КамАЗ-740.10-20 V8 потужністю 240 к. с. Машина оснащена двома 125-літровими паливними баками. Крім того, є додатковий паливний бак у корпусі на 20 літрів. Бронемашина оснащена автономним обігрівачем, що працює незалежно від роботи двигуна, а також фільтровентиляційною установкою.

Як стверджують розробники, броня КамАЗ-43269 «Выстрел» витримує кулі калібру 12,7 мм, випущені з відстані 300 м, у верхній частині корпусу та 7,62-мм кулі — у нижній частині, випущені з відстані 30 м. Днище машини також броньоване.

На останній модифікації цього бронеавтомобіля встановлений бойовий модуль БМ-30-Д «Спица». Башта з виносним озброєнням оснащена 30-мм автоматичною гарматою 2А42 та 7,62-мм кулеметом ПКТМ, а також автоматичним гранатометом АГ-30.

Чи стане посилення вогневої моці та наявний бронезахист суттєвою перевагою КамАЗ-43269 «Выстрел» на полі бою — покаже час. Проте українські захисники вже неодноразово доводили, що здатні перетворювати на брухт широкий спектр військової техніки агресора за допомогою наявного арсеналу озброєння. Тож вони зможуть вкотре це продемонструвати на прикладі згаданого бронеавтомобіля.