У Болграді небайдужі люди вирішили об’єднатися у клуб любителів української мови, який попередньо назвали «Клуб солодкої мови».

Ініціатива зібрати тих, хто прагне вивчити українську, або вдосконалити своє знання мови, роблячи це не за партою, а під час невимушеної розмови, спілкуючись з однодумцями, допомагаючи один одному, народилася у працівниці Болградської міськради Оксани Кілафли, яка відома в місті як активний учасник волонтерського руху.

З пропозицією зібратися та вчитися розмовляти українською вона звернулася до всіх охочих через соціальні мережі.

Не чекаючи запитань, Оксана у цьому пості чітко визначила, чим планують займатися в клубі: «Розмовляти, говорити, балакати, белендіти, триндіти, патякати… І так до тих пір, поки не заговорите з таким галицьким акцентом, щоб, як приїдете у Львів, вам сказали – відразу чути, що ти з Франківська!»

До речі, сама Оксана народилася на Івано-Франківщині, тож українська її рідна, а отже, в неї є чому навчитися більшості жителям південного міста, в якому українську (як і рідну болгарську чи гагаузьку) у школах почали потрохи вчити вже після здобуття нашою країною незалежності у 1991.

Але, жінка каже, що коли після достатньо довгого життя в Болграді та постійного спілкування російською, якою користується більшість мешканців громади, вона вирішила перейти у повсякденному житті на державну мову, то відчула, наскільки її українська зазнала втрат та забруднилася русизмами. Оксана добре розуміє, як важко опанувати українську тим, хто її ніколи не вчив, та каже, що і сама потребує постійної практики, щоб відновити коріння.

Тож, як то кажуть: «Лиха біда початок». І це відчули на собі чотирнадцять перших відвідувачів клубу, більшість з яких прагне вивчити українську, але ж, без мовного простору зробити це досить важко.

Треба зазначити, що серед тих, хто зібрався цього вечора, майже половина досі не знали один одного. Досить строкатою виявилась як вікова категорія «учнів» (від старшокласниць до тих, хто вже перейшов до категорії сеньйорів), так і їх професійна діяльність. Але ж, не дивлячись на здавалося б такі очевидні розбіжності, ці незнайомі люди з перших же хвилин так захопилися спілкуванням, що забули про час.

Зрозуміло, що цьому посприяла і затишна атмосфера, яку допомогла створити господиня Болградського «Медового центру» Наталя Васильєва (Баурда), яка також брала активну участь у спільній бесіді українською. Гості зібралися у приміщенні Центра за столом, на якому були чай, солодощі, мед та фрукти…

Вже можна підбити перші підсумки: зустріч вдалася, ідею вподобали та схвалили не лише ті, хто прийшов на перше засідання, виявилося, що у Болграді охочих знати українську набагато більше, і вони через своїх знайомих, які прийшли у цей вечір на звук «солов’їної», запитували, чи будуть їм тут раді.

Відповідаємо – у клубі чекають та будуть раді усім, хто прагне вдосконалення та відчуває необхідність знати мову своєї держави. Якщо приміщення стане замале, то можна буде чи ділитися на групи і проводити зустрічі у різний час, чи використовувати інше приміщення. До речі, допомогу у цьому готова надати начальник відділу культури, молоді та спорту Болградської міськради Жанна Сусліна, яка також з першого дня стала активною учасницею клубу. Більш того, вона урізноманітнила зустріч чудовим виконанням пісень українською та болгарською, що також може стати одною з ефективних форм вивчення мови.

Відзначимо, що запропонована форма оволодіння українською мовою (а справа йде саме про розмовну) – доволі демократична, бо не йдеться про вивчення правил, граматики, що іноді відлякує. А в якості «знавців» крім самої ініціаторки погодилися виступати учні старших класів болградських шкіл, які вивчають українську у школі. Тому всі учасники сподіваються, що досягнуть чудового ефекту. У всякому разі, вони вже відчули на собі, наскільки це цікаво, і як захоплює та збагачує.

Додамо, що однією з тем обговорення стала назва новонародженого клубу. А через те, що перше засідання було призначено та пройшло у «Медовому центрі» Болграда, попередньо всі погодилися, що клуб можна назвати «Клуб солодкої мови», що перекликається зі знайомим всім виразом «солов’їна мова». Але це, так би мовити, один із запропонованих варіантів, тож назва може змінитися (приходьте на зустрічі та пропонуйте варіанти).

На вас чекають у 17.00 кожної п’ятниці за адресою: Болград, проспект Соборний, 121, «Медовий центр».