На базі спортивного комплексу КЗ «Саратська районна ДЮСШ» 10 травня відбулося урочисте відкриття I районного етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Нагадуємо, що команда тренерів з Сарати перемогла в обласному семінарі-змаганні зі спортивного туризму серед працівників закладів освіти, який відбувся з 21 по 23 березня в Одесі.

Подібні заходи демонструють плоди зусиль, які прикладаються до патріотичного виховання молоді в Саратському районі, адже майбутнє країни – в руках нащадків. Зібраність, терпіння, командний дух і ще багато інших чудових якостей показали цьогоріч на I районному етапі військово-патріотичної гри «Сокіл»(«Джура») рої: «Волеборці» Зорянського НВК, «Золоті солов’ї» – Кулевчанської ЗОШ, «Меч Арея» – Михайлівського НВК, «Вільні духом» – Новоселівського НВК, «Патріот» – Плахтіївської ЗОШ №2, «Орли» – Плахтіївської ЗОШ №3, «8-й батальйон» – Саратського НВК і «Тінь сонця» – Сергіївської ЗОШ. За результатом жеребкування право урочисто підняти Державний Прапор і прапор Гри під звуки Державного Гімну отримав рій «8-й батальйон». 

Підбадьорили своїми промовами юних нащадків козацької слави голова Саратської районної ради Переправка Юрій, капелан військової частини №26/11, настоятель Свято-Покровського храму протоієрей Шіман Владислав та військовий комісар Саратського ТЦК та СП підполковник Срипник Ігор. Патріотичних пісень заспівали учасники вокального ансамблю української народної пісні «Чумацький Шлях» Михайлівського сільського будинку культури. Після закінчення урочистої частини усі рої разом з оргкомітетом і суддями відправились до літнього табору «Сонячний», аби продовжити змагання. 

Першим конкурсом гри був «Впоряд» (стройова підготовка), який складався з обов’язкового та творчого завдання, де оцінювались  зовнішній вигляд, однострій, муштрова постава, дисципліна строю, звіт ройового, надання наказів та їх виконання роєм, проходження урочистим кроком, виконання маршової пісні. Творче завдання – це виконання показових хватів.

Друга частина Гри відповідно плану відбулася в таборі «Сонячний». Програма була насичена конкурсами та змаганнями. В перший день діти змагалися в історичному конкурсі «Відун», брали участь у змаганні «Рятівник», де перевірялися знання з надання першої долікарської допомоги та елементи рятувальних робіт, «Військово-спортивній смузі перешкод», конкурсі звітів «Добре діло». Проявили кмітливість, швидкість мислення, увагу у квесті – комплексній командній інтелектуально-творчій грі з туристичними елементами. На кожному контрольному пункті на учасників чекали логічні задачі, знання історії українського козацтва, завдання з топографії та орієнтування, фізичні вправи та творчі завдання.

Вечірня програма складалася з мистецько-творчого конкурсу «Ватра», на якому рої представляли мистецьку композицію на тему «Слава героям». Закінчився вечір дружнім колом, яке об’єднав український рушник біля яскравого вогника дружби. 

Відповідно до умов Гри, рої  по черзі несли нічну варту, охороняючи прапори та нічний спокій, використовуючи нічне гасло.

Другий день розпочався з ранкової руханки, порядкування роїв у таборі та збірки  на «Вранішнє коло», на якій було оголошено програму дня: «Туристсько-спортивна смуга перешкод», «Стрільба з пневматичної гвинтівки», конкурс плакатів, «Теренова гра», «Перетягування линви».

Урочисте закриття I (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)-2019 супроводжувалося теплою, сонячною погодою та святковим настроєм.

Отже, у результаті напружених змагань маємо переможців: III місце – рій «Тінь сонця» (с. Сергіївка), II місце – рій «Меч Арея»(с. Михайлівка) і, нарешті, I місце здобув рій «Вільні духом» (с. Новоселівка).

Команди-переможці нагороджені дипломами, кубками, медалями та цінними подарунками – пневматичними гвинтівками. Всі інші рої нагороджені дипломами за перемогу в окремих видах командних та індивідуальних змагань. Заступник голови Саратської районної ради Небога Олександр Іванович привітав учасників з завершенням I (районного) етапу Гри, побажав усім міцного козацького здоров’я, наснаги та віри в себе, а рою-переможцю гідно представити Саратський район на II обласному етапі гри, яка відбудеться 9-14 червня 2019 року.

Атмосфера взаємодовіри та доброзичливі посмішки, позитивний настрій та згуртованість – ось такий результат неймовірної праці людей, організаторів та членів суддівської колегії,  які проявили витримку, об’єктивність в оцінюванні змагань, забезпечили проведення I (районного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») -2019 на високому рівні.