На минулих вихідних учні міської ЗОШ № 2 влаштували в одному із центральних парків мініярмарку, а зібрані кошти потім переказали на потреби української армії. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Ідею з влаштуванням заходу хлопцям та дівчатам 5-Д класу запропонувала їх вчителька, класний керівник Олена Сергіївна Костенко. Звісно, що діти охоче підтримали цей задум, тим паче, що батьки деяких з них вже не перший місяць захищають рідну державу.

Незважаючи на те, що багато часу у дітей забирає дистанційне навчання, учні знайшли можливість виготовити різноманітні браслети, банти, малюнки та інші вироби. Вони також самотужки напекли пиріжків та рогаликів, приготували купу пакетиків з уже готовим попкорном, пакунки з рулетами та кексами. Не забули дітлахи й за солодку водичку та компот домашнього приготування, який також пропонували всім охочим.

Окремо зазначимо, що фіксовану ціну на свої вироби діти не встановлювали. Купуючи той чи інший виріб дитячої творчості та кулінарії, перехожі сплачували будь-яку суму, яку могли собі дозволити чи просто пожертвувати на потреби ЗСУ. Зауважимо, що діти не просто стояли біля своїх виробів, а активно пропонували перехожим долучитись до доброї справи, пояснюючи їм, що мріють зібрати кошти на дрон для ЗСУ. Не всі, звісно, погоджувались (на жаль), але більшість людей з задоволенням зупинялись та купували щось смачненьке, або просто кидали гроші у коробку.

Обравши для реалізації своєї ідеї центральний сквер навпроти будинку побуту, через який завжди крокують багато містян у вихідний день, школярі разом з вчителем за півтори години зібрали 1681 гривню!

У перший робочий день тижня Олена Сергіївна разом з декількома учнями після уроків зустрілась з представниками Ізмаїльського військового міського комісаріату з метою передати кошти. Військові зізнались, що такий випадок, коли ізмаїльські діти зібрали кошти для ЗСУ та звернулись до них – перший у місті з початку повномасштабного вторгнення. Вчинок п’ятикласників дуже розчулив кремезних чоловіків: «Ізмаїл – це Україна, однозначно!».

Але звернемо увагу на важливий факт: просто передати кошти військовим не вдалось. Як пояснили у комісаріаті, у державі на цей час є багато офіційних фондів, котрі створені спеціально для таких потреб. Тому наші герої звернулись до відділення Ощадбанку, співробітники якого, почувши ціль візиту вчительки та учнів, без черги обслужили їх у касі. Всі зібрані дітьми гроші були переведені на потреби ЗСУ. І хоча в офіційному документі, на жаль, не вказано, що це від 5-Д класу школи № 2, дітлахи все одно залишились задоволені.

Більш того, діти серйозно налаштовані й надалі влаштовувати такі мініярмарки. Як прокоментувала подію класний керівник, її учні отримали дуже важливий досвід:

«Діти вперше були залучені до такої акції. Але вони добре розуміли, для чого вони це роблять. Їх також  попередили про те, що реакція людей може бути різною. Так, до речі, й було. Однак мої учні не засмучуються, а наполегливо йдуть до своєї цілі – ми вже продумуємо наступну таку акцію. Адже зібраних коштів недосить для цілого дрона, а у них мрія – зібрати на весь дрон! Тож врахуємо помилки з першого разу, і наступного зберемо більше!».

У самих школярів у день акції емоції були, звісно, радісні. На те, що коштів зібрано було небагато, відповідали з посмішкою: «Ну то й що! Ми зараз зібрали на пів крила дрона. Наступного разу зберемо на ціле, або й на весь дрон!».

Наостанок зазначимо, що п’ятикласники дійсно вже готуються до наступної акції й запрошують до себе приєднуватись всіх охочих – і дорослих, і дітей.

«Це добра та потрібна справа. Разом ми наближуємо нашу Перемогу!» – впевнені учні, які дуже сумують за уроками у шкільних стінах і галасливих перервах на подвір’ї, за однокласниками, які наразі перебувають за кордоном. А деякі – за своїми батьками, яких вже давно не бачили.