клас безпеки

Днями в Одеській області у закладі для дітей з порушеннями слуху запрацював «Клас безпеки». Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Олександра Лончака.

Зазвичай люди з нормальним слухом не замислюються, наскільки важливо «чути» небезпеку: будь то сигнал автомобіля, що попереджає про необхідність покинути дорогу, чи сигнали повітряної тривоги, які часто супроводжуються ракетними обстрілами, що забирають життя українців. Діти з порушеннями слуху стикаються з подібними ситуаціями набагато частіше, аніж інші, бо вони не чують попереджень про небезпеку.

Аби допомогти дітям не розгублюватися під час надзвичайних ситуацій, та навчити їх чіткого алгоритму дій під час них, у КЗ «Одеська спеціальна школа №91 Одеської обласної ради» організували безпековий простір для вихованців.

На урочисте відкриття класу завітали рятувальники та поліцейські, які провели для малечі перше відкрите заняття. Спілкування не викликало труднощів, адже у школі створені необхідні умови і з дітками постійно знаходиться сурдоперекладач. До речі, навчання відбувається українською жестовою мовою.

Дітлахам показали навчально-пізнавальний мультик про мінну безпеку, в ігровій формі пояснили правила дорожнього руху, навчили алгоритмам дій під час сигналу «Повітряна тривога» та  іншим життєво необхідним навичкам. І навіть на мить уявили себе всесильними рятівниками, примірявши форму та каски.

Оскільки дітки з порушенням слуху сприймають цей світ очима, наочне обладнання інтерактивного простору має відповідне яскраве наповнення.

Зараз проводяться перемовини з донорами задля забезпечення «Класів безпеки» муляжами (тренажерами) з надання домедичної допомоги. Сподіваємося, що до кінця року усі навчальні заклади буде облаштовано «Класами безпеки» з повним комплектом обладнання.