МОН вже затвердило перелік предметів, з яких у 2022/23 навчальному році буде проведена державна підсумкова атестація учнів. 9-ті класи будуть оцінюватись за трьома предметами, а 4-ті – за двома. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Міністерство освіти та науки України.

Учні 9 класів пройдуть ДПА з трьох предметів – української мови, математики та ще одного за вибором школи.

Третім предметом педагогічна рада школи може обрати один із переліку дисциплін навчального плану – біологія, всесвітня історія, географія, зарубіжна література, іноземна мова, інформатика, історія України, основи правознавства, українська література, фізика або хімія.

Для учнів, які навчаються у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини третім предметом ДПА може стати один з таких предметів:

– біологія;

– всесвітня історія;

– географія;

– література, іноземна мова;

– інформатика;

– інтегрований курс «Література»;

– історія України;

– мова національної меншини, мова корінного народу;

– основи правознавства;

– українська література;

– фізика;

– хімія.

Щодо четвертокласників, у яких екзамени були скасовані весною 2022 через війну в Україні, то наступний випуск 4-х класів державну підсумкову атестацію у 2022/23 навчальному році буде проходити з двох предметів  – української мови та математики.

Під час ДПА з української мови буде проведено оцінювання результатів з мови та читання.

Учні, які навчаються у класах з навчанням або вивченням мови національної меншини чи корінного народу, за заявою батьків зможуть скласти іспит зі знання мови національної меншини або мови корінного народу.

Усі іспити як для дев’ятикласників, так і для четвертокласників будуть проведені в закладі освіти у письмовій формі.