Ремонт у Ренійському історико-краєзнавчому музеї в розпалі. На сьогодні із п’яти виставкових залів музею готові під фарбування вже чотири. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Рені-Одеса.

У результаті виконаних ремонтних робіт, про старт яких Бессарабія.UA інформувала читачів у травні поточного року, територія Ренійського історико-краєзнавчого музею збільшилась на 50 квадратних метрів – внаслідок облаштування внутрішнього двору. У двір із будівлі прорубано додаткові двері.

«У дворі залито бетонний майданчик, над яким встановлений навіс, — розповідає директорка музею Галина Згурська. — Територію дворика, що залишилася, поступово озеленюємо, висадили навіть пальми. Під навісом буде розташована постійна виставка знарядь праці та домашнього начиння мешканців нашого краю – глиняні глеки, бочки та інше, що не боїться зимових холодів. У теплу пору року ми зможемо проводити у дворі музею різноманітні заходи, майстер-класи та просто зустрічі з активом. Завдяки тому, що залитий бетонний майданчик та встановлений навіс, ми запобігли подальшому попаданню води під фундамент під час дощів – сподіваємося, що будівля набула додаткової стійкості».

Тріщини, які з’явилися на стінах приміщень після провалу ґрунту під будівлею музею внаслідок злив у червні 2021 року, замуровано. Зали готові під фарбування, після чого буде розпочато оформлення експозицій.

Як і раніше, директорка музею Галина Згурська звертається до мешканців громади з проханням дарувати музею старі меблі (дивани, буфети тощо), старовинний посуд (дорадянського періоду), одяг, взуття, а також манекени, які стануть експонатами та допоможуть наступним поколінням краще дізнатися про історію свого краю, його самобутність:

«Ми збираємо старі листи, робимо колекцію цегли — збираємо все, що так чи інакше розповідає про історію нашої громади та її мешканців. Якщо у вас вдома є старі речі, не викидайте – приносьте до музею».

Під час оформлення музею буде наголошено на етнографії. Найбільша зала стане конференц-залом, щоб відвідувачі під час заходів могли присісти, її планують прикрасити картинами місцевих художників.