проєкт

Учасники  міжнародного проєкту з розвитку туризму Болградської громади, незважаючи на війну, провели навчальний семінар у Молдові. Однак через ракетні обстріли семінари, які мала проводити українська сторона для країн-партнерів в Бессарабії, довелось проводити у сусідній державі. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на вебсайт міжнародного проєкту  BSB 1010 «Розвиток та просування спільної спадщини» операційної системи  EMS «Басейн Чорного моря 2014-2020».

Через введення воєнного стану в Україні, в реалізацію проєкту BSB 1010  довелось вносити деякі корективи. Через це заходи, проведення яких було запланово саме в Україні, в межах безпеки перенесли в іншу країну.

Так,  навчальний семінар «Екологічний та хобі-туризм в районі озера Ялпуг: передовий досвід та перспективи» відбувся в м. Кагул (Молдова) з 23 по 26 листопада. Варто зазначити, що дата проведення співпала з масовими атаками на енергосистему України, в результаті чого в країні наступив блекаут. На Одещині, що межує з Молдовою, в цей час не працювали міжнародні пункти пропуску, тож перетнути кордон усією групою з 15 українських представників для участі у семінарі не вдалося.

Незважаючи на складні умови, семінар розпочався вчасно, з презентації рекламно-інформаційного фільму «Історична, культурна та природна спадщина  Болградської громади».

Учасники семінару з  української сторони мали можливість у режимі онлайн прослухати ряд лекцій в Болграді.

Під час засідання лектор Валерій Дімітров розповів присутнім про інноваційні  види туризму: корпоративний, навчальний, подієвий, еко- та агротуризм, активний і екстремальний, екзотичний або пригодницький, хобі-туризм, шопінг, таймшер, комбінований та культурно-екскурсійний туризм. Разом з учасниками він аналізував, які види туризму можливо реалізувати у транскордонному регіоні «Україна-Болгарія-Румунія-Молдова». Адже перш за все, ці країни об’єднує культурна складова – багатонаціональність, мова, традиції. Обговорення теми лекції також супроводжувалося практичними завданнями, що були пов’язані з туризмом.

Найбільш вдалим для розвитку, на думку учасників семінару та лектора, для Бессарабії є еко- та бізнес-туризм. Цей регіон привабливий для туристів природним потенціалом Придунав’я, наявністю історичних та культурних пам’яток. Є перспективи розвитку археологічного туризму на таких об’єктах як Ізмаїльська та Білгород-дністровська фортеці, Ольвія, Березань, острів Зміїний тощо.

«Звісно, аби реалізувати цікавий проєкт, потрібна база.  На прикладі проєкту «Розвиток та просування спільної спадщини», що об’єднав три країни,  ми бачимо,  який синтез можливий. Такий проєкт дає змогу порівняння, знайомства  з іншою культурою, обмін досвідом  та,  що дуже важливо, теоретичну базу», – розповіла лекторка Тетяна Сімонова.

Окремо зауважимо, що під час проведення заходу була організована та проведена робоча зустріч команд проєкту. Представник головного бенефіціара, координатор проєкту BSB1010 Валентин Дімітров,  радники муніципалітетів та координатори проєктів з України, Болгарії, Румунії зустрілися для обговорення етапів реалізації проєкту «Розвиток та просування спільної спадщини». Головним питанням робочої зустрічі стало  створення документації на отримання дозволу на продовження проєкту для української сторони на три місяці, оскільки через воєнний стан та складнощі українською стороною не виконані всі завдання.

Маючи досвід в реалізації проєктів з реставрації культурних пам’яток, учасникам семінару запропонували створити проєкти туризму на території Болградської громади, а саме – на березі озера Ялпуг.

Так, команда з Болгарії запропонувала на території біля озера створити комплекс з такими локаціями, як велодоріжки, гастрономічні локації з національною кухнею, площу для культурних заходів, дитячий майданчик та майданчик для кінного спорту, створення човнової станції та пірсу для спортивної риболовлі.

Представники румунської команди, своєю чергою, мали бажання зберегти автентичність території біля озера та надати можливість туристам та гостям поєднатися з природою, створити зону відпочинку біля озера та мати можливість релаксувати. Крім того,  висловлювались ідеї щодо створення алей із квітів, висаджування різноманітних дерев, створення зон для наметових таборів,  різноманітних видів наземного та водного видів спорту.

Нагадаємо, два роки тому Болград став одним із партнерів Міжнародного проєкту, який реалізується у співпраці з муніципалітетом Мурфатлар (Румунія) і муніципалітетом Генерал Тошево (Болгарія). Загальна вартість проєкту 1147440,10 євро. Сума фінансування з Європейського Союзу становить 1055644,89 євро, або 98% від загальної вартості. А сума співфінансування, зокрема, з Болградського міського бюджету – 8%, або по 4% у 2021-му та 2022-му році. Провідним партнером проєкту є муніципалітет Генерал Тошево (Болгарія).

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.