втік з дому

Після сварки дитина провела ніч у занедбаному сараї. Правоохоронці знайшли зниклого з переохолодженням. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Головне управління Національної поліції в Одеській області.

Пізно ввечері 6 лютого на спецлінію «102» звернулася жителька Шабівської сільської об’єднаної територіальної громади та повідомила про зникнення сина. Правоохоронці одразу вирушили на пошуки дитини. Хлопчика шукали 11 годин  у знайомих, сусідів, покинутих будівлях, на околицях села. Знайшли юного втікача близько 9-ї години ранку в занедбаному сараї, де він ховався у соломі. Його зігріли та передали лікарям, які діагностували у нього переохолодження. Нині здоров’ю дитини нічого не загрожує, вона знаходиться вдома.

Варто зазначити, що сім’я, в якій, окрім 11-річного, виховується ще 7-річний хлопчик, раніше у поле зору правоохоронців не потрапляла. З матір’ю та вітчимом дітей поліцейські провели профілактичну бесіду. Відносно жінки склали протокол за ч. 1 ст. 184 (невиконання батьками обов’язків щодо виховання дітей) Кодексу України про адміністративні правопорушення. Санкція статті тягне за собою попередження або накладення штрафу від п’ятдесяти до ста (850 – 1700 гривень) не оподатковуваних мінімумів доходів громадян. Також інформацію про родину буде передано до служби у справах дітей для встановлення контролю за нею.

Своєю чергою ювенальні поліцейські пояснили маленькому втікачеві, до чого міг призвести його необдуманий вчинок, і попросили не тікати від проблем, а вирішувати їх, адже від успіхів у навчанні залежить його майбутнє. З приводу питань безпеки правоохоронці закликали хлопця звертатися за допомогою до них, вчителів – будь-кого, кому він найбільше довіряє.

Наостанок поліцейські нагадують батькам, що потрібно будувати з дітьми, особливо підліткового віку, довірливі та рівноправні стосунки, у конфліктах стримувати себе та шукати компроміси.

У випадку, якщо дитина зникла – не витрачайте даремно час, відразу звертайтеся до територіального підрозділу поліції або телефонуйте на спецлінію «102».