2 травня
Завершено спеціальне досудове розслідування стосовно одного з організаторів масових заворушень в Одесі 2 травня 2014 року – колишнього заступника керівника ГУ МВС України в Одеській області – начальника міліції громадської безпеки Дмитра Фучеджі. Обвинувальний акт скеровано до суду. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Державне бюро розслідувань.

Слідством встановлено, що високопосадовець керував представниками громадського руху «Антимайдан», які 2 травня 2014 року у центральній частині міста Одеси влаштували масові заворушення, вчиняли насильство, погроми, знищували майно. Їх дії призвели до загибелі людей та інших тяжких наслідків.

Крім того, 4 травня 2014 року через умисну бездіяльність Дмитра Фучеджі, якого після безладів у місті призначили виконувачем обов’язків начальника ГУМВС України в Одеській області, антимайданівці захопили будівлю управління міліції та звільнили 63 своїх прибічників. Саме Фучеджі віддав усний наказ відкрити камери Ізолятора тимчасового тримання Одеського міського управління поліції та звільнити затриманих.

Як зазначають правоохоронці, матеріалами досудового розслідування повністю спростована версія подій 2 травня 2014 року в м. Одесі, озвучена 5 травня 2021 року самим Дмитром Фучеджі на неформальному заході за участі членів Радбезу ООН, організованого делегацією рф.

«Його версія подій постійно поширювалась та підтримувалась представниками держави-агресора, а також розповсюджувалась у всіх проросійських ЗМІ, з метою формування у всього цивілізованого світу хибного уявлення про трагічні події травня 2014 року у місті Одеса та просування власних пропагандистських наративів у міжнародних установах та організаціях як таких, що начебто заслуховувалися на засіданні Ради Безпеки ООН під цинічною назвою: «Одеса 7 років після: неонацизм і насильницький націоналізм як чинники конфлікту в Україні», – вказано в офіційній інформації ДБР.

Фучеджі Д.В. обвинувачується в організації масових заворушень, зловживанні службовим становищем, пособництві захопленню будівлі органу державної влади та у впливі на працівника правоохоронного органу з метою добитися прийняття незаконного рішення у 2014 році. Його протиправні дії кваліфіковано за ч. 2 ст. 294, ч. 2 ст. 364, ст. 341, ч. 2 ст. 343 Кримінального кодексу України.

Санкції статей передбачають покарання у виді позбавлення волі на строк до 15 років.

За даними досудового розслідування у травні 2014 року Фучеджі втік до так званої Придністровської Молдавської Республіки, звідки переїхав на постійне місце проживання до російської федерації. У 2017 році отримав російське громадянство.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.