зрадник

За пособництво державі-агресору законодавством передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на СБУ.

41-річний мешканець Одеси, підтримуючи дії країни-агресора на території України, допомагав армії рф спрямовувати ракети по об’єктах інфраструктури.

Крім цього, серед основних завдань агента було виявлення можливих бойових позицій протиповітряної оборони та українських берегових ракетних комплексів «Нептун».

Ворожого поплічника також цікавила інформація щодо розташування блокпостів, укріпрайонів та специфіки захисту енергогенеруючих об’єктів на півдні України.

Розвідувальна інформація потрібна була окупантам для підготовки та проведення прицільних ракетних ударів по місту. Після «прильотів» по міській інфраструктурі російський агент «доповідав» своїм кураторам про результати ворожого обстрілу.

Зловмисник контактував з агресором через анонімні месенджери та соцмережі, де передавав їм інформацію про українські об’єкти з прив’язкою до координат і детальним описом місцевості.

Під час обшуку за місцем проживання затриманого правоохоронці виявили мобільний телефон і ноутбук із доказами законспірованого листування з окупантами.

За пособництво державі-агресору законодавством передбачена відповідальність у вигляді позбавлення волі на строк від десяти до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від десяти до п’ятнадцяти років та з конфіскацією майна або без такої.

Зрадник перебуватиме під вартою до суду.