викриття посадовців Міноборони

Сьогодні, 3 лютого, повідомлено про підозру раднику заступника міністра оборони України (на громадських засадах). Йому інкриміновано заволодіння коштами Міноборони в особливо великих розмірах. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на пресслужбу Національної поліції України.

За даними слідства, у 2022 році, вже після початку військової агресії рф проти України, радник заступника міністра оборонного відомства вступив у злочинну змову з посадовими особами однієї із приватних структур.

За укладеними договорами господарське товариство як попередню оплату отримало понад 1,7 млрд грн. Проте договірні зобов’язання з постачання товарів військового призначення для потреб Збройних сил України товариство в установлені строки не виконало, постачання відповідної продукції у визначеній кількості не здійснило. Таким чином державі було завдано збитків на суму понад 1,7 млрд грн.

Раніше у цій справі  було повідомлено про підозру директору товариства та ще двом фігурантам, накладено арешти на понад 55 млн грн та корпоративні права фігурантів на суму понад 50 млн дол. США.

Досудове розслідування триває. Вирішується питання про обрання підозрюваному запобіжного заходу. Встановлюються інші обставини та особи, які можуть бути причетними до вчинення зазначеного кримінального правопорушення.

Раднику заступника міністра оборони загрожує позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією майна.