Правоохоронцями викрито зловмисників, які через втручання в електронні системи Державної податкової служби України намагалися вивести з бюджету України понад 240 млн грн. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Управління СБУ в Одеській області.

До організації протиправної діяльності причетні декілька чинних посадовців Головного управління Державної податкової служби у Дніпропетровській області.

За даними слідства, податківці налагодили злочинний механізм незаконного привласнення активів українських компаній та подальшої їх передачі на підконтрольні фірми у вигляді реєстраційного ліміту ПДВ.

Для реалізації оборудки її організатори, на підставі підроблених документів, отримували  електронні підписи керівників підприємств з тимчасово окупованих районів Херсонської, Запорізької, Донецької та Харківської областей, за допомогою яких здійснювали несанкціоноване втручання в електронні системи Державної податкової Служби.

Таким чином, вони незаконно одержували «інструментарій» для безпідставного переведення сум реєстраційних лімітів ПДВ на баланс підконтрольних фірм.

Привласнені кошти ділки намагалися вивести у тінь, у тому числі через проведення безтоварних операцій.

Для досягнення злочинної мети чиновники залучили представників афілійованих комерційних структур з Київської, Дніпропетровської, Львівської, Одеської та Черкаської областей.

Під час обшуків за місцями перебування організаторів схеми правоохоронці виявили та вилучили:

– комп’ютерну техніку;

– мобільні телефони;

– «чорнову» бухгалтерію;

– електронні носії інформації з доказами злочинних дій;

– печатки комерційних структур, залучених в оборудках;

– готівкові кошти, отримані від злочинної діяльності у сумі понад 80 тис. доларів США.

Досудове розслідування у кримінальному провадженні триває. Вирішується питання щодо оголошення зловмисникам про підозру та обрання запобіжних заходів.