українські консульства

Одразу після теракту в Іспанії, до українських посольств в Угорщині, Нідерландах, Польщі, Хорватії, Італії, а також генеральних консульств в Неаполі та Кракові, консульства в Брно надійшли закривавлені пакунки. У пакунках знаходилися очі тварин. Про це повідомляє Бессарабия.UA з посиланням на речника МЗС Олега Ніколенко.

За словами чиновника, самі пакунки були просякнуті рідиною характерного кольору та мали відповідний запах. Наразі йде робота над поясненням сенсу цього послання.

Також чиновник детально перерахував країни, в яких українські відомства отримали ті чи інші «послання».

«Вхід до помешкання посла в Ватикані зазнав вандалізму, посольство в Казахстані отримало повідомлення про мінування, яке згодом не підтвердилося. Посольство в США отримало лист з ксерокопією критичної статті про Україну, але, як і більшість інших конвертів, цей лист синхронно з іншими надійшов із території однієї європейської країни. Маємо підстави вважати, що відбувається добре спланована кампанія терору та залякування посольств і консульств України. Не маючи змоги зупинити Україну на дипломатичному фронті, нас намагаються залякати. Однак можу одразу сказати, що ці спроби марні. Ми й надалі ефективно працюватимемо на перемогу України», – наголосив міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Окремо міністр закликав іноземні уряди ґарантувати максимальний захист українських дипломатичних установ відповідно до Віденської конвенції про дипломатичні зносини.

Наразі за дорученням Дмитра Кулеби всі українські посольства та консульства переведені в режим посилених заходів безпеки.

Підписуйтесь на наш канал у телеграм і читайте новини у зручний для вас час.