злочина організація

Ще трьом учасникам злочинної організації, яка діяла на території Одеси та тримала під контролем Одеську міську раду, повідомлено про підозру. Про це повідомляє Спеціалізована антикорупційна прокуратура, передає Бессарабія.UA.

Так, про підозру повідомлено першому заступнику міського голови Одеси Михайлу Кучуку за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 368 Кримінального кодексу України, виконувачу обов’язків заступника міського голови Одеси – керівнику апарату виконавчого комітету Одеської міськради Олегу Бриндаку (ч. 3 ст. 255, ч. 4 ст. 368 КК України) та заступниці міського голови Одеси Світлані Бедрегі (ч. 3 ст. 255, ч. 3 ст. 368 КК України).

У ході досудового розслідування встановлено, що з осені 2021 року учасники злочинної організації контролювали питання забудови в м. Одеса, розпорядження коштами місцевого бюджету, діяльність комунальних підприємств та їхню взаємодію з приватним сектором ринку. Для реалізації злочинних дій вони налагодили процес систематичного підкупу службових осіб Одеської міської ради, які забезпечували прийняття необхідних рішень.

Так, відповідно до зібраних доказів установлено, що виконувач обов’язків заступника міського голови Одеси – керівник апарату виконавчого комітету Одеської міськради Олег Бриндак упродовж листопада 2021 року – серпня 2022 року одержав неправомірну вигоду на загальну суму понад 2,4 млн грн за вчинення дій в інтересах злочинної організації, зокрема за забезпечення ухвалення земельною комісією рішень про відведення землі під будівництво наперед визначеним особам.

Своєю чергою перший заступник М. Кучук та заступниця міського голови Одеси С. Бедрега отримали від організаторів злочинної організації 900 та 300 тис. грн відповідно.

За версією слідства, перший заступник міського голови Одеси контролював діяльність підпорядкованих управлінь – головних розпорядників коштів та надавав їх керівникам вказівки про призупинення розрахунків за ремонт доріг у місті. Такі дії створювали умови для отримання злочинною організацією неправомірної вигоди від підрядника за поновлення виплат. Підозрюваний також позитивно голосував у складі виконавчого комітету за рішення, якими встановлювалися тарифи на поводження із твердими побутовими відходами у місті Одеса та про зміни до бюджету, що відповідали інтересам злочинної організації.

На сьогодні у кримінальному провадженні про підозру повідомлено 6 учасникам злочинної організації. Досудове розслідування триває. Встановлюються інші особи ймовірно причетні до діяльності цієї злочинної організації.

 

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.