В Одеській області правоохоронцями викрито російську агентку, яка розвідувала місця дислокації та маршрути переміщення Сил оборони у прифронтових районах на півдні України. Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Службу безпеки України.

Ворожою інформаторкою з Одещини виявилась жителька Білгород-Дністровського району, яку спецслужби рф залучили до негласної співпраці після початку повномасштабного вторгнення.

У поле зору окупантів вона потрапила через свої прокремлівські погляди, які неодноразово «афішувала» серед оточення.

Для збору розвідувальної інформації жінка приховано спостерігала за об’єктами, визначала їх геолокацію та робила відповідні позначки на карті.

За даними слідства, з початку серпня цього року жінка, під час особистих зустрічей, повідомляла малознайомим чоловікам про місця дислокації одного з підрозділів українських військових із зазначенням точних координат, його чисельність та кількість військової техніки, а також маршрути переміщень по території одного з населених пунктів області.

Також встановлено, що жінка має паспорт громадянки рф та періодично виїжджала на територію держави агресора для отримання пенсії.

Правоохоронці своєчасно встановили місцеперебування зловмисниці та затримали її на спробі передачі розвідданих.

Під час обшуку у зрадниці вилучено топографічну карту та схему з координатами тимчасового розташування підрозділу Збройних сил України на Одещині. Саме по ньому окупанти планували здійснити масований ракетний удар.

Ще одну ворожу поплічницю затримали у Покровському районі на Донеччині. Вона намагалась передати окупантам закриту інформацію про дислокацію та кількість особового складу одного із підрозділів ЗСУ.

Жінка завербована російськими спецслужбами у серпні цього року. Її «зв’язковим» був учасник терористичної організації «днр», який давав вказівки щодо проведення розвідувально-підривної діяльності.

Насамперед ворога цікавила інформація про розташування бойових позицій українських військ та оборонних споруд на території району.

Наразі слідчі Служби безпеки повідомили обом зловмисницям про підозру за вчинені ними злочини. Одній з них уже обрано міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.