Сьогодні, 25 листопада, в Одесі та області знову проводитимуться вимушені екстрені відключення поза графіком. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Укренерго.

Через систематичні обстріли об’єктів критичної інфраструктури України наразі не має можливості відновити електропостачання всім абонентам електромереж.

Енергетикам вдалось відновити роботу частини теплоелектростанцій та гідроелектростанцій, поступово набирають потужність всі атомні станції, за винятком окупованої Запорізької АЕС.

Атомні електростанції забезпечували половину виробництва електроенергії країни. Але АЕС після вимушеної зупинки повертаються в робочий режим повільно – це технологічна необхідність.

В першу чергу енергоживлення подається на об’єкти критичної інфраструктури: газорозподільчі мережі, водоканали, очисні споруди, лікарні. Триває поступове заживлення побутових споживачів.

Відмітимо, через ракетні удари були уражені важливі енергетичні обʼєкти. Спрацювала автоматика. Після таких аварій відновлення триває довше, ніж у тому випадку, коли відключення здійснюють диспетчери.

Ремонтні бригади продовжують  аварійно-відновлювальні роботи, але обсяги пошкоджень такі, що на їх ліквідацію потрібно більше часу, ніж раніше.

“Закликаємо українців, у яких вже з’явилася електроенергія, з розумінням поставитись до того, що графіки планових і аварійних відключень продовжать діяти”, – нагадали у компанії.