Вилкове острова

Вчора, 21 березня, відбулася зустріч місцевих мешканців та представників влади і прикордонної служби. На зустрічі люди детально розказали, з чим їм доводиться стикатися у спробах потрапити до власних господарств на островах. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на депутата Одеської обласної ради Ігоря Капітана.

На зустрічі були присутні представники місцевої районної й обласної влади та представник Прикордонної служби України. Повідомляється, що також на зустріч запрошували представника Морської охорони України, однак з цього відомства ніхто не приїхав на зустріч з людьми.

Як пояснили самі мешканці Вилкове, у віддалених районах міста, які знаходяться на островах, розташовані домівки, городи або сади. І хоча вони розташовані в межах міста, але водночас знаходяться у прикордонній зоні України. Місцеві мешканці, навіть які прописані на островах, не мають змоги місяцями потрапити до своїх садиб, деякі не можуть їх покинути, адже хвилюються за те, чи зможуть ще в найближчому  майбутньому повернутися додому.

«Люди виявилися заручниками війни та законодавства: втрачають худобу, не можуть садити городи, не можуть провідати своїх рідних, що досі живуть там. До того ж більшість вилківчан вже десятиліттями живе за рахунок своєї праці на островах: вирощують яблука, полуницю, виноград та інше. Прикордонна служба, де може, в рамках закону, йде назустріч населенню, а вже Морська охорона місцевих мешканців не пропускає, чим порушує їх законні права», – пояснив Ігор Капітан.

Переважна більшість присутніх були жінки, які зі сльозами на очах просили керівництво допомогти вирішити цю проблему.

«Я жила з городу, з того, що вирощую на ньому. Тепер до нього не має доступу. В мене онук, якого я утримаю, в нього пенсія з втрати годувальника 1300 грн. Чим мені годувати дитину, скажіть?» – поставила питання одна з жінок.

«Ще місяць тому людям потрібно було виходити та готувати площу під засів: у когось виноград, у когось картопля, цибуля і так далі. Якщо зараз їх не пустити, потім вже буде пізно», – зазначив інший чоловік.

На зустрічі також обговорювали питання вилову риби, адже права рибалок на законний вилов риби, зі слів мешканців, також порушується саме Морською охороною, яка блокує виїзд на воду більшості рибалок.

«Про хамську поведінку представників Морської охорони в бік городників та рибалок вже давно відомо. Я не знаю, які задачі перед ними ставить керівництво, але я вважаю, що охорона кордонів повинна бути. І взаємозв’язок з місцевими жителями задля цього – він повинен бути на першому місці… А вони своїми діями налаштовують містян якраз проти себе. Люди вже на критичному рівні знаходяться», – підкреслив один з промовців

Присутні на зустрічі люди зазначили, що окрім цих порушень все ж продовжує існувати факт рибного браконьєрства, а також те, що частина рибалок завжди мають змогу виходу на воду.

Результатом зустрічі стало те, що всі заяви та проблемні питання мешканців Вилківської громади для вирішення подані до Одеської обласної державної військової адміністрації, на ім’я першого заступника голови ОДВА Бориса Олексійовича Волошенкова. Вже цього тижня вилківчани мають отримати відповіді на хвилюючі їх питання.