Спеціалісти Департаменту ОВА продовжують роботу з формування оновленого Інвестиційного паспорту Одеської області в якому буде зібрана вся важлива інформація щодо якісного регіонального інвестиційного продукту, сформована на базі економічного та природно-ресурсного потенціалу кожної конкретної громади. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Одеську обласну державну адміністрацію.

Нещодавно заступник директора Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Інна Беженар оголосила важливу інформацію щодо оновлення такого документу, як інвестиційний паспорт регіону.

«Інвестиційний паспорт — це буде не звіт про громаду чи область в цілому, а інформація, розрахована на потенційних інвесторів, що повинна їх чимось «зачепити». Бо інтерес підприємця — отримати прибуток, інтерес громади — посилити власну спроможність. В подальшому Інвестиційний паспорт нашого регіону буде поширюватись серед зацікавлених вітчизняних та міжнародних бізнес-асоціацій, торговельних палат та дипломатичних представництв. Одеська обласна військова адміністрація прагне подальшого розвитку регіону із залученням для цього необхідних ресурсів та інвестицій» – наголошує Інна Беженар.

Тож що більше буде компаній, які прийдуть працювати в Одеську область, то швидше відновиться довоєнний рівень добробуту і почнеться перехід до поступового зростання.

Також в Департаменті інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Одеської ОВА нещодавно зробили заяву, що через ризики, пов’язані з військовими діями глобальні інвестори поки що не готові розглядати нові проєкти в цілому в Україні. Те ж саме стосується і Одещини: військова агресія росії поставила на паузу реалізацію іноземними інвесторами низки важливих проєктів у сфері транспорту, логістики, переробної промисловості та відновлювальної енергетики.

Однак все таки є окремі компанії, які працюють в області і вже навіть розпочали реалізацію перспективних планів та вкладають кошти у логістику, перевантажувальні термінали та складські комплекси.

«Одеська область залишається перспективним ринком для співпраці і регіональна влада продовжує планувати інвестиції. Наприклад, в рамках диверсифікації експортної діяльності компанія «Нібулон» завершує будівництво нового терміналу для перевалки зернових вантажів на Дунаї в місті Ізмаїл. У найближчих планах компанії «Danube Logistics Group» – будівництво складів підлогового зберігання в Ренійському порту. У вересні 2022 року Арцизькою міською радою укладено угоду щодо оренди земельної ділянки на якій заплановано будівництво виробничих потужностей зі зберігання та переробки зерна» – розповідає заступник директора Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності, міжнародного співробітництва і туризму Інна Беженар.

Окремо варто згадати за ухвалене у вересні минулого року групою компаній «RISOIL S.A.» (Швейцарія) рішення щодо відновлення фінальних робіт з реалізації інвестиційного проєкту з будівництва двостороннього пірсу на стику двох причалів у Чорноморському морському порту із орієнтованим обсягом прямих іноземних інвестицій 40 млн доларів США.

«Зазначу, що цей масштабний проєкт інвестор був вимушений призупинити 24 лютого 2022 року на етапі монтажу технологічного устаткування» – додає Інна Беженар.

Як підкреслили в Одеській ОВА, найбільш привабливими секторами регіональної економіки для залучення іноземного капіталу є транспорт, логістика, промисловість, альтернативна енергетика та IT сфера.

Окрему увагу заслуговує агросектор: важливість і необхідність роботи Чорноморської Зернової Ініціативи вже оцінив увесь світ. То ж залучення інвестицій та новітніх аграрних технологій, безперечно, дозволить зробити аграрний бізнес в Одеській області, значно ефективнішим і в рази прибутковішим.

«Щодо агропромислового комплексу, то тенденції мають змінитися з орієнтацією не лише на вирощування сільгоспкультур, а й підвищення рівня переробки в продукцію з доданою вартістю. І у цьому контексті, зокрема, може бути задіяним механізм створення індустріальних парків, яким передбачено низку фіскальних пільг для їх резидентів. У минулому році наші спеціалісти надавали сприяння громадам щодо формування інвестиційних пропозицій, у тому числі зі створення індустріальних парків» – зазначає заступник директора Департаменту інвестиційної та зовнішньоекономічної діяльності ОВА Інна Беженар.

Також за її словами вже підготовлено інвестиційну пропозицію щодо створення на території Суворівської громади в Ізмаїльському районі, на площі 17,3 гектар, індустріального парку «АгроТехнопарк «Буджак».