моряки

Моряки хотіли дозвільної Постанови на виїзд — вони її отримали, а далі повний нормативний і термінологічний каламбур і хаос, через який цей документ не може працювати ні де-юре, ні де-факто. Про це повідомляє Seafarers Journal.

Про нюанси Постанови 992 та чому весь процес підготовки до тимчасового виїзду моряка за кордон у період воєнного стану застряг у кабінетах центрів комплектування та соціальної підтримки (військкомати) дізналася у юриста обласного ТЦК міста Одеси голова організації Ukrainian Seafarers Union Крістіна КОРОЛЬ.

На цей час ситуація непроста через нормативно-термінологічний каламбур та відсутність єдиного механізму порядку виїзду.

Наприклад, в основній і вирішальній  виїзд морякам Постанові 992 , наплутали з поняттями самого дозвільного документа — «довідка» та «дозвіл», оскільки це дві великі різниці, як пояснили в ТЦК Одеси:

  • «дозвіл» — цей документ видається начальником центру про те, чи дозволяє він виїзд за кордон людині чи ні.

Коментар юриста: як правильно — його мають видавати військкомати перед виїздом людини за кордон, але у Постанові про нього не йдеться;

  • «довідка» — констатація того, що командир дозволяє чи ні виїзд для тих громадян, хто вибуває на постійне місце проживання за кордон.

Коментар юриста: у Постанові 992 зазначений саме цей термін і він апріорі не застосовується до ситуації з моряками, які хочуть тимчасово залишити територію країни з метою роботи за контрактом за кордоном. АЛЕ! Зняття з військового обліку для виїзду на ПМП за кордон під час воєнного стану забороняється! Крім того, згідно з Постановою, у чоловіка, який виїжджає, потрібно вилучити військовий квиток, щоб видати цю «довідку», а при виїзді за кордон у період воєнного стану співробітники Прикордонної служби навпаки вимагають надати військово-облікові документи з відмітками.

Як пояснили в обласному ТЦК м. Одеси, вони не розуміють, на якій підставі військкомати інших областей дозволяють виїжджати морякам (хоч і поодинокі випадки, але є, і через це одеські та миколаївські моряки вважали це «дискримінацією»).

«На якій підставі видають «довідки» та пишуть у ній, що людині надано відстрочку за 992 Постановою. Але, згідно з цим документом, відстрочення не передбачено, це дурість! ми вирішуватимемо виїзд, але наше завдання, щоб усе це було в рамках закону. Районним центрам буде дано завдання видавати ці документи лише у разі чіткого розуміння, що вони мають робити з військовозобов’язаними моряками, за якою формою, і що зробити з їхнім закликом. Такого безладу, як в інших областях, на Одещині не буде», — наголосили там.