україна наш дім

Меморандум про співробітництво, який передбачає запуск платформи «Україна – наш Дім» (Ukraine is Home) підписано вчора, 25 січня, між Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури України та Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ – UNHCR). Про це інформує Бессарабія.UA з посиланням на Урядовий портал.

Метою платформи є полегшення доступу до рішень з відбудови житла для людей, чиї будинки були пошкоджені або зруйновані під час війни.

Як зазначають у Мінінфраструктури, нова платформа дозволить поєднати гуманітарні програми з проведення екстрених ремонтів та відбудови житла з поточними планами та програмами відновлення Уряду, що реалізуються за підтримки міжнародних фінансових інституцій.

Платформа «Україна – наш Дім» поможе міжнародним партнерам, бізнесу, гуманітарним організаціям, донорам та МФО інтегрувати інформацію про пошкодження, затребувану та надану допомогу для відновлення та забезпечення житлом.

«Ключові ініціативи, які є у фокусі проекту Ukraine is Home – по-перше, це прозора та справедлива компенсація за пошкоджене та зруйноване житло, механізм якої визначає законопроект 7198, по-друге – на основі механізму Є-Підтримка плануємо забезпечити пряму допомогу громадянам для відновлення житла, по-третє – будівельні хаби, децентралізовані склади, які будуть містити наперед закуплені будівельні матеріали для забезпечення нагальної потреби для проведення термінових ремонтів», – прокоментував запуск проекту Віце-прем’єр-міністр з відновлення України — Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

Також меморандум передбачає співпрацю в розробці цифрового управління відбудовою, яке полегшить оцінку пошкоджень та виокремлення потреб для відбудови.

В межах реалізації проекту буде розглянуто можливість створення віртуальної та фізичної мережі реконструкційних хабів у стратегічних місцях. Їх мета – консолідація, зберігання, розподіл та управління будівельними матеріалами, необхідними для ремонту та відбудови пошкодженого житлового фонду.

Складовою проекту з’явиться підтримка щодо впровадження житлових сертифікатів, які відображатимуть оцінену вартість зруйнованого майна та можуть використовуватись для придбання нової квартири чи приватного будинку.

Меморандумом також передбачається співпраця в наступних питаннях:

– надання гуманітарної допомоги для внутрішньо переміщених осіб (ВПО), репатріантів та інших постраждалих від війни людей;

– допомога цивільному населенню, яке проживає в районах, наближених до лінії зіткнення і сильно постраждалих від бойових дій та обстрілів.