На верфі RMK Marine у Стамбулі спустили на воду перший протичовновий корвет «Гетьман Іван Мазепа» класу Ada для Військово-морських сил Збройних сил України (ВМС ЗСУ). Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Порти України.

«Це надважлива подія для України та її Військово-морських сил, яка вкотре засвідчує, що в умовах вирішальної війни за нашу незалежність і територіальну цілісність, за волю багатонаціонального українського народу, за свободу і гідність ми маємо прекрасного друга — Турецьку Республіку. Наше співробітництво отримує ще один вимір — прекрасний корвет, який вже скоро захищатиме Україну, вільне судноплавство, що безумовно є спільною метою наших країн”, — заявив командувач ВМС ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа.

Хрещеною нового корабля стала дружина Президента України Олена Зеленська і, як того вимагають морські традиції, вона надала настанову новому українському кораблю.

«У таких випадках до суден звертаються як до людей — із повагою та настановою. Отже, корвете «Гетьман Іван Мазепа», бажаю тобі з честю нести український прапор. Попутного вітру, спокійного моря й лише перемог! Завжди пам’ятай свою турецьку батьківщину і неси славу Україні!”, — сказала вона.

У серпні Президент України Володимир Зеленський присвоїв ім’я «Гетьман Іван Мазепа» першому українському корвету класу Ada.

Міністерство оборони України уклало контракт на будівництво двох корветів класу Ada для Військово-морських сил Збройних сил України наприкінці 2020 року. Також тоді Державний оборонний концерн Туреччини та суднобудівний завод «Океан» (Миколаїв) підписали меморандум про спільну реалізацію корветної програми. Будівництво корабля здійснює військово-морська верф RMK Marine у Стамбулі.

Очікувалося, що миколаївське підприємство буде виконувати добудову і монтаж систем озброєнь.

Закладка першого корвета відбулась у вересні 2021 року. Станом на 17 грудня 2021 року готовність корпусу становила 80%, роботи йшли з випередженням графіку. У 2022 році планувалося доправити корабель на добудову в Україну, у 2024 році — ввести в експлуатацію.

У 2023 році планувалася закладка другого корвета класу Ada.

У травні та червні російські загарбники завдали артилерійських і ракетних ударів по суднобудівному заводу «Океан».