Зареєструвавшись у програмі «Людська гідність»,  переселенці мають право на отримання різного виду допомоги – як психологічної, так і фінансової. Троє мешканців Арцизької громади вже переконались у цьому. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Арцизьку міську раду.

Програма «Людська гідність» – це стабілізаційна допомога для вимушених переселенців в Одеській області. За цією програмою внутрішньо переміщені особи з територій, окупованих після 24 лютого 2022 року, чи зон бойових дій, які тепер проживають в Одеській області, потребують допомоги і належать до однієї чи кількох категорій (люди з інвалідністю I чи II групи, самотні люди похилого віку (60 років і старше), багатодітні сім’ї (3 і більше неповнолітніх дітей), одинокі батьки/опікуни, вагітні/годуючи матері з дітьми до 3 років, важкохворі) можуть отримати:

  • психологічну допомогу (індивідуальні та групові консультації);
  • кейс-менеджмент (допомога у відновленні документів, пошуку житла переоформленні соціальних виплат, медичних питаннях);
  • фінансова допомога (2220 грн на людину, але не більше 4 на родину впродовж 6 міс., за умови неотримання грошової допомоги від інших благодійних організацій, протягом останніх 3 місяців).

Спеціалісти КУ «Центр надання соціальних послуг» спільно з «КАРІТАС ОДЕСА» допомогли 19-ти особам пройти реєстрацію та взяти участь у Програмі «Людська гідність». З цих осіб троє мешканці Арцизької громади, які перебувають на обліку у КУ «ЦНСП»: складні життєві обставини, одинокий пенсіонер та опікун дитини з інвалідністю.

Про види допомоги, яку надає міжнародний БФ Карітас України, в інфографіці: