система оподаткування

Депутати Одеської ОВА підтримали рішення, яке дозволить частині сільгосппідприємств, які зможуть залишитися на четвертій групі форми спрощеного оподаткування. Про це повідомляє пресслужба Департаменту аграрної політики, продовольства та земельних відносин Одеської ОВА, передає Аgro times.

«У податковому (звітному) 2022 році частка сільськогосподарського товаровиробництва підприємств як платників єдиного податку четвертої групи становить менш як 75 відсотків, а частка іншої діяльності відповідно перевищує 25% – що складає загрозу на кінець року «злетіти» з четвертої групи форми спрощеного оподаткування. З метою допомоги господарствам пройти цей складний період і дати їм можливість працювати й у 2023 році та забезпечити продовольчу безпеку держави та регіону, в проєкті рішення пропонується визнати наявність форс-мажорних обставин (обставин непереборної сили), та затвердити перелік суб’єктів господарювання, які у 2022 році постраждали внаслідок таких обставин згідно з додатком», – зауважила директор Департаменту Алла Стоянова.

За її словами, таке рішення надасть можливість господарствам залишитися на чинній системі спрощеного оподаткування та діяти згідно зі ст. 298.8.4 Податкового кодексу України.

«У зв’язку з постійними надходженнями звернень, надається попередній перелік суб’єктів господарювання, що постраждали внаслідок обставин непереборної сили», – наголосила Алла Стоянова.