виїзд моряків

Сьогодні начальник Одеської обласної військової адміністрації Максим Марченко провів нараду, на якій було обговорено проблемні питання практичної реалізації процедури  виїзду моряків на роботу. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на ОВА.

Однією з основних вимог Постанови Кабміну для перетину кордону є отримання моряками підтвердження від Адміністрації судноплавства про отримання копій освітніх і кваліфікаційних документів.

Цей порядок та алгоритм розміщено на офіційному сайті Адміністрації судноплавства та особливих проблем не викликав – понад 1800 осіб уже отримали свої підтвердження, ще 8 тисяч заяв у обробці.

Єдиною проблемою для моряків наразі є дозвіл на виїзд від центрів комплектування, які досі не отримали «інструкцій» щодо видачі дозволів, що власне і гальмує процес перетину державного кордону та виїзд моряків на роботу на суднах у складі екіпажів суден.

За підсумками наради обласна військова адміністрація готує звернення до Генерального штабу Збройних сил України щодо термінової необхідності затвердження Порядку видачі морякам дозволу на виїзд з місця проживання, який має видати відповідний територіальний центр комплектування та соціальної підтримки, з урахуванням зауважень, які були озвучені під час наради.

Окрім цього, надано низку доручень уповноваженим органам задля прискорення процедур отримання необхідних копій, погоджень та дозволів, які необхідні для виїзду моряків на роботу за кордон.

Найближчим часом на офіційній сторінці у фейсбуці Одеської обласної державної адміністрації будуть надані додаткові роз’яснення щодо процедури, порядку і строків отримання необхідних дозволів для перетину державного кордону моряками.