АМПУ порти

Нещодавно відбулась зустріч керівництва ДП «АМПУ» з представником Європейської комісії Аланом Бароном та представником Дунайської комісії зі сторони Румунії Антоніо Стоан. Одне із ключових питань зустрічі було питання збільшення потенціалу та пропускної здатності каналу Суліна. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Адміністрацію морських портів України. 

Зустріч сторін відбулась у рамках реалізації ініціативи «Шляхи солідарності». Зокрема, на ній було обговорено важливе питання щодо якісного налаштування системи навігаційної обстановки, адже це запорука ефективного та безпечного судноплавства Дунайського регіону. Також, як підкреслив в.о. голови ДП «АМПУ» Олексій Востріков, враховуючи обмежену кількість румунських лоцманів на Сулінському каналі, АМПУ готова залучити українських лоцманів, для покращення координації та збільшення обсягів перевезень.

Також пан Востріков звернув увагу на тому факторові, що саме порти Дунайського регіону у 2022 році показали найкращі результати за всі роки роботи. Зокрема, перевантажено 16,5 млн тонн вантажів.

«Звісно, у нас попереду ще дуже багато завдань щодо покращення та розвитку судноплавства на Дунаї. Адже наразі основою морських та річних перевезень є порти Дунайського кластеру, які вкрай потребують посилення та оновлення задля продуктивного та якісного функціонування», – зауважив керівник підприємства Олексій Востріков.