роумінг в Європі

Задля цього оператори ЄС та України підписали відповідну угоду. Також глава ЄК висловила переконання щодо приєднання України до єдиного роумінгового простору ЄС на постійній основі вже скоро. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на НКЕК.

Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн анонсувала та привітала підписання нової Спільної заяви (Joint Statement) між українськими та європейськими операторами про доступний роумінг для українців в ЄС, який діятиме наступні 6 місяців.

Завдяки цьому 4,9 млн українців, які нині проживають у Європі, мають змогу залишатись на зв’язку з рідними та мати доступ до інформації, отримуючи доступні чи безкоштовні послуги міжнародного роумінгу та міжнародних дзвінків.

Про переваги такої угоди також говорить статистика: за період липень-грудень минулого року  кількість активних роумерів коливається в межах від 3,9 до 4,4 млн абонентів на місяць, споживання голосового трафіку у міжнародному роумінгу збільшилося з 17 хв до 52 хв, у середньому на одного абонента на місяць. А трафік споживання даних у міжнародному роумінгу збільшився з 474 Мб до 3,6 Гб, в середньому на одного абонента на місяць.

Така динаміка свідчить про зростання доступності таких послуг для українських споживачів.

Вказано, що нову спільну заяву про координацію зусиль для забезпечення доступного роумінгу для українців в ЄС під егідою Європейської комісії та за підтримки НКЕК, підписали двадцять європейських та сім українських мобільних і фіксованих операторів.

Зокрема, від України серед підписантів є такі компанії: Kyivstar, Vodafone Ukraine, lifecell, Укртелеком, Data Group, Vega Telecom Group та 3Mob.

Нагадаємо, що реалізація попередньої Спільної заяви дала змогу українським операторам пропонувати своїм абонентам доступні послуги роумінгу щонайменше у 25 державах-членах ЄС, і навіть охопити країни, які не входять в ЄС.