DIONYSUS

У проєкті щодо розвитку транспортного потенціалу річки Дунай взяли участь 26 партнерів з Австрії, Болгарії, Хорватії, Угорщини, Молдови, Румунії, Сербії та Словаччини. Україну у цьому проєкті представляла «Адміністрація морських портів України». Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на АМПУ.

Як відомо, ще на початку липня 2020 року ДП «АМПУ» долучилося до міжнародного проєкту Дунайської транснаціональної програми «Інтеграція водного шляху Дунай в розумні та сталі мультимодальні та інтермодальні ланцюги перевезення вантажів та пасажирів» (скорочено – «DIONYSUS»). Розробка проєкту відбувалася за підтримки та фінансування за рахунок фондів Європейського Союзу.

Головною задачею проєкту є розв’язання основних регіональних проблем в управлінні портовою інфраструктурою та планування її розвитку задля сталого функціонування транспортно-логістичних ланцюгів річки Дунай.

Варто підкреслити, що сам проєкт розкриває транспортний потенціал Дунаю для всіх країн, що розташовані вздовж річки. Усі результати, розроблені в рамках «DIONYSUS», забезпечили відповідність конкретним майбутнім цілям ЄС у сфері транспорту, TEN-T і Політика згуртування, що зробило «DIONYSUS» ключовим інструментом для ефективної реалізації Стратегії ЄС для Дунайського регіону.

Щодо представників ДП «АМПУ», то вони здійснили комплексний детальний аналіз розвитку транспортних коридорів і внутрішніх водних шляхів української частини Дунайського регіону. Навіть попри розпочату військову агресію росії та введення на території України воєнного стану, що своєю чергою призвело до критичного скорочення кількості спеціалістів проєктної групи, АМПУ виконало всі завдання за проєктом та продовжило свою участь до повного завершення, без порушень зобов’язань за Партнерською угодою.

«Проєкт «DIONYSUS» – це впевнений крок до інтеграції українських портів на Дунаї із загальноєвропейськими транспортними коридорами. Наша держава у цьому проєкті, в особі ДП «АМПУ», під час форс-мажорних обставин, зарекомендувала себе як надійний партнер, який у повному обсязі відповідно до національного та міжнародного законодавства виконав всі свої зобов’язання, перед міжнародною спільнотою», – прокоментував керівник ДП «АМПУ» Олексій Востріков.

Своєю чергою Голова Асоціації сприяння транспорту на Дунаї «Pro Danube Romania» Сільвіо Метерна у листі до Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури України висловив свою повагу та вдячність керівництву Адміністрації морських портів України та всім спеціалістам проєктної групи за відповідальність, професіоналізм та злагоджену роботу у проєкті, незважаючи на вкрай важку ситуацію в Україні.