Повернення потужного плавкрана на баланс УДП дасть змогу модернізувати сліп Кілійського заводу. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на УДП.

У 1985 році в Угорщині для Дунайського пароплавства був побудований плавкран СПК-1/35 довжиною майже 40 метрів, водотоннажністю 1224 тонн, вантажопідйомністю 35 тонн. Потужність головного двигуна – 530 кВт. Аналогічної за параметрами техніки на Дунаї майже немає.

Плавкран використовувався для робіт на сліпі зі сліповими візками, або з великими вантажами 10 і більше тонн, які не могли обробляти берегові крани. У 90-ті роки кран працював навіть як дизель-генератор, забезпечуючи електроенергією декілька цехів заводу.

У 2018 році в УДП вирішили, що плавкран заводу більше не потрібний та віддали його в оренду ТОВ «Гідробудмеханізація» з міста Одеса. Кран перегнали до одеського порту.

Ставка оренди спочатку складала 300 доларів на добу (як за звичайний автокран на базі вантажного автомобіля). У перший же рік експлуатації компанія заборгувала УДП приблизно 20 тис. доларів, проте з орендатором продовжували співпрацю.

На початку 2022 року екскерівництво УДП уклало з «Гідробудмеханізацією» черговий договір, за яким орендар заборгував вже майже мільйон гривень. Строк дії договору сплинув ще 30 червня, проте ані заборгованість, ані сам кран повернено не було.

Позов про стягнення заборгованості розглядається у Господарському суді Одеської області. Задача УДП  – найближчим часом забрати плавкран та перегнати його в Ізмаїл.

Транспортування такого об’єкта – це дуже і дуже недешева операція. Проте потужний плавкран – одна з умов модернізації сліпу Кілійського заводу. А це будівництво понад 30 нових SLG барж.Також дає можливість виконувати певні операції (наприклад, зняття кришок баржі) без використання портальних кранів, а також застосовуватися для перевалки зернових.

Для підприємства значно вигідніше самостійно оперувати краном, ніж здавати його в оренду. Тому витрати на передислокацію абсолютно виправдані. Крім того, УДП буде наполягати на компенсації цих витрат колишнім орендарем.

Перегін буде виконуватися з порту “Одеса” через річку Дунай до порту “Ізмаїл”. Проєкт із забезпечення разового перегону плавкрана розроблений проєктно-конструкторським бюро пароплавства.