студенти кордон

Українські студенти-чоловіки призовного віку, які навчаються в іноземних вищих навчальних закладах, з 15 вересня обмежені у виїзді за межі країни. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко, передає Бессарабія.UA.

Держприкордонслужба пояснює: причина у зловмисниках, які масово підробляють студентські документи, аби незаконно виїхати з країни та уникнути мобілізації.

«На даний час виїзд студентів-чоловіків громадян України віком від 18 до 60 років обмежений», – сказав представник ДПСУ Андрій Демченко.

Студентам дозволять виїжджати, якщо уряд ухвалить зміни до Правил перетину державного кордону України, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 57 від 27 січня 1995 року.

Слід зазначити, що ситуація, яка склалася через неможливість чоловіків-студентів іноземних вишів виїхати на навчання під час воєнного стану, стала причиною складання та оприлюднення на сайті офіційного інтернет-представництва Президента України електронної петиції за назвою «Поновлення дозволу перетину кордону чоловікам-студентам іноземних ВНЗ під час воєнного стану».

Вказана петиція зареєстрована сьогодні, 22вересня, за № 22/164540-еп.

У електронному зверненні на адресу гаранта Конституції дослівно зазначено:

«Прошу поновити дозвіл студентам-чоловікам закордонних ВНЗ перетинати державний кордон під час воєнного стану. Наразі дозволу немає, через велику кількість підробок, але вважаю, що якщо прикордонна служба може відрізнити підробку від оригіналу, справжні студенти мають право на виїзд. Якщо у чоловіка є всі необхідні документи, студентський квиток, студентська віза, яку може видати лише іноземне посольство, дозвіл на відстрочку від мобілізації від компетентних органів військового комісаріату, що підтверджує той факт, що чоловік вже стоїть на військовому обліку, прошу надати дозвіл на перетин кордону таким чоловікам. Заборона на перетин кордону позбавляє таких громадян можливості навчатися, здобувати освіту та ставати справжніми фахівцями. Також, через відсутність на навчанні такі люди будуть відраховані».

Збір підписів триває. За кілька годин з моменту оприлюднення петиції, її підписали 45 осіб.

 

Детальну інформацію про ситуацію дивіться у відеосюжеті телевізійного 5 каналу:

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.