моряки

Електронна петиція, опублікована 18 травня поточного року на сайті Офіційного інтернет-представництва Президента України за №22/137864-еп «Щодо надання особливого статусу громадянам України, які є працівниками морського транспорту (морякам), в тому числі морякам внутрішніх вод, на перетин державного кордону України (виїзд з України) в період проведення загальної мобілізації відповідно до Указу Президента України від 24 лютого 2022 року № 65/2022 “Про загальну мобілізацію”, затвердженого Законом України від 03.03.2022 № 2105-IX» набрала необхідні 25 тисяч голосів. Про це повідомляє Бессарабія.UA.

Зараз підписану петицію має розглянути Президент країни, а далі залишається чекати і сподіватися, що українських моряків почують.

Нагадаємо, петиція була створена «з метою забезпечення захисту національних інтересів України як морської держави та здійснення заходів, що сприяють захисту інтересів українських моряків на світовому ринку праці».

Морський юрист Микола Гольбін на своєму каналі поділився думкою, чого очікувати від цієї петиції та які можуть бути варіанти розвитку подій.

Є два можливі варіанти розгляду петиції:

– перший вкрай негативний для всіх моряків: Президент відмовляє морякам у виїзді;

– другий: Президент розглядає петицію та дає дозвіл на виїзд, але не одразу, а після опрацювання відповідного механізму.

«У всієї морської спільноти вже є різні варіанти вирішення цього питання», – підкреслив юрист.

«Виїзд українських моряків за кордон і робота їх зараз там набагато важливіша і вигідніша Україні з фінансової точки зору, ніж якщо ці чоловіки-моряки перебувають тут. Їх не призивають, вони не воюють та нічим не допомагають», – підкреслив Гольбін.

Підпишіться на наш телеграм-канал і читайте новини у зручний для вас час.