Балкер Razoni (прапор — Сьєрра-Леоне) із вантажем української кукурудзи з Одеського порту успішно пройшов “зерновим коридором” у Чорному морі, безпеку якого підтверджено партнерами-гарантами — ООН та Туреччиною. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Порти України.

Як свідчать дані сервісу Marine Traffic, станом на 23:00 судно перебуває уже біля Суліни у територіальних водах Румунії.

Балкер Razoni прямує до порту Тріполі у Лівані з 26 тис. тонн української кукурудзи.

Сьогодні, 2 серпня, очікується його прибуття до Стамбула, де спільна делегація представників росії, України, Туреччини та ООН у Спільному координаційному центрі проведе перевірку вантажу.

Нагадємо, минулого тижня Україна випустила прибережне попередження про відкриття коридорів у Чорному морі для проходження суден з продовольчими вантажами, які діятимуть щодня у світлий час доби.

22 липня представники України, Туреччини та ООН підписали у Стамбулі «Ініціативу щодо безпечного транспортування зерна та продуктів харчування з українських портів», яка покликана частково розблокувати українські морські порти Одеса, Чорноморськ і «Південний» для експорту зерна та добрив.

Перше судно за цією програмою вийшло з Одеського порту 1 серпня.