цигарки

В Україні в 2023-му пачка цигарок подорожчає приблизно на 14 грн. У результаті сигарети середнього цінового сегмента коштуватимуть близько 84 грн за пачку, а преміум – понад 92 грн. Подорожчання продовжується в межах щорічного перегляду акцизу (його підвищують на 20%). З 1 січня виробники тютюнових виробів платять більше за акцизи, тож вартість пачки значно збільшиться. Про це повідомляє OBOZREVATEL.

Зараз курці подорожчання на собі не відчувають: справа в тому, що традиційно наприкінці року виробники та розповсюджувачі накопичують продукцію, щоб встигнути запастись дешевшим товаром. У лютому-березні запаси повністю вичерпаються, а ціни на цигарки злетять.

Скільки коштують сигарети та як подорожчають

В Україні пачка вітчизняних сигарет коштує в середньому 64,06 грн, за пачку цигарок середнього сегмента доведеться заплатити 69,9 грн, а за преміум – 82,61 грн. За рік тютюнові вироби подорожчали на 6,97-15,65 грн (залежно від виробника). Як нагадав OBOZREVATEL голова Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, подорожчання акцизу на цигарки відбувається поетапно та триватиме до 2025-го. Щороку акциз дорожчає на 20%.

У результаті в 2025-му акциз коштуватиме 90 євро за тисячу штук, а пачка найдешевших сигарет подорожчає до 101 грн. Підвищення акцизів розпочалося ще кілька років тому. Це була одна з рекомендацій ЄС. Єврочиновники вважали, що Україні необхідно досягти цін на цигарки бодай мінімального рівня у Євросоюзі. Це мало дозволити скоротити рівень контрабанди.