УДП система контролю топлива

Найпотужніший буксир – тритисячник «Кузьма Галкин» (нова назва «Миколаїв») вдало випробував на собі систему контролю витрат палива. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на УДП.

Систему моніторингу, яка дозволяє в режимі онлайн відстежувати місцеперебування судна, витрати палива та інші показники, було встановлено на судно наприкінці минулого року.

На початку лютого «Кузьма Галкин» з баржевим караваном загальним вантажем 12,5 тис. тонн вирушив на виконання рейсового завдання з України до Смедерево.

Після повернення каравану було проведено заміри залишків палива. В результаті фактичні витрати майже співпали з показаннями датчиків. Якщо порівнювати з чинними нормами, судно витратило на 3 т менше дизпалива, що дозволило зекономити понад 100 тисяч гривень.

Звісно, це декілька відсотків від загального обсягу спожитого буксиром палива, але сам факт моніторингу переміщення судна та наявність датчиків, є запобіжником від будь-яких маніпуляцій, схем та зловживань.

Щодо вартості встановлення системи, то за попередніми підрахунками вона повністю окупається за 2-3 рейси.

На одному судні обладнання флоту не завершується – датчиками контролю витрат палива вже обладнано самохідне судно «Федір Рябінін».