Ініційована Президентом Володимиром Зеленським фандрейзингова платформа United24 запустила проєкт «Азовсталь. Символ незламності» задля збору коштів на підтримку України під час війни. Всі виручені від продажу браслетів кошти йдуть на закупівлю потужних безпілотників для Армії дронів. Про це повідомляє Бессарабія.UA з посиланням на Офіс Президента України.

Перша частина ініціативи проєкту – це доброчинний випуск браслетів, виготовлених з останньої довоєнної партії металу заводу «Азовсталь».

Кожен браслет створений із 5 грамів сталі, виробленої на прокатному стані (3600) комбінату «Азовсталь». Саме з такого сплаву у 1981 році була виготовлена шахта для запуску космічного корабля, у 2012-му – новий саркофаг для ЧАЕС. У 2022 році листопрокатний цех, у якому багато років працював стан 3600, став одним із місць, де героїчно тримали оборону захисники й захисниці Маріуполя.

Презентація проєкту відбулася у Києві, на території Меморіального комплексу «Національний музей історії України у Другій світовій війні», біля найбільшого прапора України. Поруч зі стягом розмістили 17-метровий напис «Вірю в ЗСУ», літери якого також зроблені з металу «Азовсталі». Інсталяцію можна буде побачити з 6 жовтня до 1 листопада.

«Слово «Азовсталь» із власної назви заводу перетворилося на загальну назву – символ мужності та сили духу всього українського народу. Ми присвячуємо цей проєкт найвизначнішим людям світу – воїнам ЗСУ, а також кожному українцю, який захищає свою землю», – зазначив віцепрем’єр-міністр – міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров.

Він також додав, що завдяки пожертвам через United24, «Армія дронів» уже закупила для фронту майже тисячу БПЛА. «Символ незламності» допоможе посилити українських захисників новими важливими безпілотниками.

Дизайн браслетів – паракорд з вигравіюваним гербом України – розробив ювелірний дім «SOVA».

Як розповіла генеральна директорка ювелірного дому Людмила Сова, ювеліри мали обмежену кількість матеріалу й прагнули якомога раціональніше використати кожен грам сталі. Паракорд був обраний невипадково, адже саме таким шнурком користуються українські військові. Він витримує до 250 кілограмів і тому ще більше звертає увагу на ідеї сили у браслеті.

Через обмежений обсяг сталі перша партія браслетів налічує 10 тис. штук. Вартість виробу – 1500 грн. Придбати браслет можна на сайті United24, у мережі фірмових ювелірних магазинів або на сайті azovstal.u24.gov.ua.

Доставку браслетів по всій території України здійснює власним коштом партнер проєкту «Нова пошта».

Довідка

United24 – ініційована Президентом фандрейзингова платформа та основний майданчик для збору пожертв на підтримку України. За п’ять місяців роботи платформа зібрала майже 200 млн дол. США від громадян зі 110 країн. Серед амбасадорів Uited24 – видатні спортсмени Андрій Шевченко та Еліна Світоліна, креативний директор Balenciaga Демна, американські актори Лієв Шрайбер та Марк Гемілл, гурт Imagine Dragons, співачка та акторка Барбра Стрейзанд.

Проєкт «Армія дронів» – комплексна програма фандрейзингової платформи United24, Генерального штабу ЗСУ, Міністерства цифрової трансформації та Держспецзв’язку, яка передбачає системну закупівлю безпілотників, їхній ремонт та оперативну заміну, а також курс навчання операторів.

«Азовсталь» – металургійний комбінат в українському Маріуполі. Його історія налічує майже 90 років. Навесні 2022-го завод став останньою фортецею Маріуполя.