новий врожай
Одеські зерновиробники нині експортують не лише зерно торішнього врожаю, а й приступили до відправки замовникам збіжжя врожаю-2022. Вистачить хліба і для внутрішніх потреб. Зараз виконуються 70 заявок на експорт агропродукції.  Про це заявив 26 вересня речник Одеської обласної військової адміністрації Сергій Братчук на брифінгу на тему: “Оперативна та безпекова ситуація в Одеській області”, передає Прямий.

“Інтенсивність експорту агропродукції з України продовжує зростати, передусім через порти Великої Одеси. Якщо порівняти експорт вантажів у поточному році, то за півтора місяця їх вивезено зарубіжним замовникам більше, аніж залізничним та річковим транспортом за пів року. От і сьогодні з Одеського порту виходить черговий балкер із зерном, ще дев’ять суден зараз проходять перевірку фахівцями спільного Координаційного центру (складається з турецьких, російських і українських військових та представників ООН – ред.)”, – зазначив Братчук.

За його словами, обсягів перевалки збіжжя довоєнного часу навряд чи вдасться досягти найближчим часом, але робиться все можливе для збільшення експорту української агропродукції.

Братчук зауважив, що нині аграрії збирають врожай гречки, соняшнику, проса та ведуть посівну кампанію. Зокрема, озимою пшеницею буде засіяно понад 540 тисяч гектарів.