літній час

Перехід на інший час відбувається згідно з Постановою Кабінету Міністрів № 509 від 13.05.1996 року «Про порядок обчислення часу на території України». Про це повідомляє Бессарабія.UA.

В Україні прийнято двічі на рік переводити час. Восени його переводять на годину назад в останню неділю жовтня. Цей час вважається природним для України. А у березні його переводять на годину вперед – такий час називають літнім.

Перехід на літній час проводять щорічно в останню неділю березня. У цьому році перехід відбудеться в ніч з 25 березня на 26. Годинник переводять на одну годину вперед о 4:00.

Смартфони, розумні годинники та інша сучасна техніка переходять на новий час автоматично. Однак деякі старі “кнопкові” телефони, а також механічний годинник потрібно переводити вручну.

Щодо переведення годинників двічі на рік в Україні є багато супротивників. Але відмова від цієї процедури призведе до деяких незручностей. Річ у тім, що Україна – велика за площею країна. Відстань між західними та східними областями занадто велика, щоб жити в одному часовому поясі весь рік.

Приміром, якщо залишити літній час назавжди і не переходити на зимовий, то в Ужгороді взимку схід Сонця буде лише о 9:20, і його жителям доведеться йти на роботу і в школу в темряві.

А якщо залишити незмінним зимовий час, то влітку в Харкові схід Сонця буде о 3 годині ночі, а захід – о 19:47. В результаті на півночі буде занадто світло, а темніти буде майже як взимку.

Теоретично розв’язувати цю проблему можна, якщо розділити територію України на два часові пояси.

Додамо, що в Україні кілька разів хотіли скасувати переведення годинників. Однак щоразу Верховна Рада провалювала голосування.